Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Lejárt inzulin okozhat fejlődé...

Lejárt inzulin okozhat fejlődési rendellenességet?

Figyelt kérdés
34hetes GDM-es kismama vagyok. Az elmúlt 1 hónapban inzulinoztam magam. Amikor elfogyott az ampulla amit a kórházban kaptam az eszközökkel együtt, akkor láttam meg, hogy 2014.12.hó lejáratú. Én meg azt nyomtam egész idáig magamba. Most mint kiderült nem is volt túl hatásos, mert kevesebb egységgel is jobb a cukrom, míg a lejárt vacakkal nem is tudtam utol érni. Viszont nagyon aggódom nm-es okozhatott a babánál bármit. Sajnos a dokim most épp külföldön, majd 17-én megyek hozzá. Mit gondoltok? Nyilván senki sem jós, csak arra vagyok kíváncsi van-e valakinek tapasztalata/infója, hogy egyáltalán van e erre esély
2018. ápr. 6. 10:39
 1/3 anonim ***** válasza:
51%

Anelkul beadtad, hogy megnezed a szavazossagat ?

Egy kanal joghurtot nem kapok be anelkul, hogy megnezzem mikor jar le. Ez rajtad mult.

Hetfon remelem az elso utad lesz feljelenteni a korhazat ...

2018. ápr. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Annyira felháborító, amit írtál, hogy borzasztó. Alig akarom elhinni, hogy ilyen létezik.

Szerintem nem okozhat a babánál problémát, mert az inzulin nem jut át a méhlepényen, épp ezért lehet terhesen használni. Persze azért kérdezd meg majd az orvosod.

Amúgy mennyi inzulint használsz, hogy elég egy hónapra egy ampulla? Nagyon kevésnek tűnik. Ennyiért van értelme szúrni magad?

2018. ápr. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kedves 1 válaszoló, nem sajnos nem néztem meg, mert amikor kaptam, azzal mutogatta a nővérke a kórházban, hogyan kell össze rakni, beüzemelni a pennt. A technikát figyeltem(nagyon kapkodva csinálta)... Eszembe sem jutott, hogy egy kórházban 1000éves lejárt sz@rt adnak majd. Eztán biztosan figyelek majd. Amúgy azóta beszéltem 2 orvossal is. Hálisten nincs hatással a magzatra. Ennek annyi jelentősége volt, hogy nem használt, illetve 2szer volt allergiás reakcióm amivel kórházban kötöttem ki. Akkor azt hittük talán ételtől, vagy valamilyen most virágzó növénytől volt.. Hát nem. 2-es válaszolónak :Sajnos a diéta nem volt elég, folyamatosan magasak voltak az étkezés utáni értékeim(9-10),ezért kellett az inzulin. Bár 29 egységet szúrtam naponta, ami nem nagyon használt. Most a jó szavidejűből csak 19-et nyomok és stabilan 4,8-5,8között van. Szóval igen... Nem volt már benne hatóanyag.
2018. ápr. 7. 06:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!