Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hogyan adjam be a kisbabámnak...

Hogyan adjam be a kisbabámnak a kúpot?

Figyelt kérdés
2 hónapos kislányom belázasodott. Az orvos kúpot írt fel, de nem tudom beadni neki. Akármennyire finoman próbálom sír, ordít és kinyomja magàból. Hogyan adjam be neki?

2018. jan. 16. 15:53
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Pelenkázóra háton fekve vagy te leülsz, és a térdedre hasal. Az a fontos hogy be kell tolni azért picit amig nem érzed hogy becsúszott az egész, és akkor pár másodpercig erősen összeszoritani a fenekét hogy ne jöjjön ki. Utàna már szèpen felcsúszik magától, és hamar el is olvad, nem fog kijönni.
2018. jan. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Határozottan.Érzi, hogy parázol.Kicsit melegítsd meg esetleg pici krémet rá. Egyik kezeddel összefogod a két lábát és felemeled, másik kezeddel benyomod.Ne félj tőle.Én úgy szoktam hogy ha benyomtam kinyújtom a lábait és leteszem a pelenkázóra így tartom pár percig közben bohóckodok neki.
2018. jan. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Megfogod a gyereket erősen (nem durván!!!), felhúzod a lábát. Utána már tudod tartani a lábát a karoddal. Széthúzod a fenekét,meglehelgeted a kúpot,hogy a külseje megolvadjon,és egyszeri,határozott mozdulattal benyomod,hogy bent legyen. Picit bemegy az ujjad eleje is,akkor jó. Összeszorítod a fenekét,és úgy tartod 1 percig legalább. Nem bonyolult művelet. Nem baj,ha sír,semmi baja nem lesz tőle. Persze,hogy kellemetlen neki,de ha beteg marad,az se jó neki.
2018. jan. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%

Egy pici krémmel vagy síkosítóval bekened a popsiját vagy a kúpot és határozott mozdulattal feltolod neki,és mint előttem írták,ha egy picit bemegy az ujjad eleje,akkor sincs gond. Valahol olvastam,hogy a lázmérőnek a végével dugta be.


Idősebb gyereknél oldalt fekve,hasra fekve.

2 hónaposnál hason fekve,vagy felhúzott lábakkal.

2018. jan. 17. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én hanyatt fekve a pelenkázón szoktam, kocsot tartom a popójánál, megmelegszik, könnyebben csúszik. Benyomom neki, nem villámgyorsan, de határozottan, utána 10 mp-ig kb összeszorítom finoman a popsiját, így nem csúszik ki.
2018. jan. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!