Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ti mennétek? Nem félnétek?

Ti mennétek? Nem félnétek?

Figyelt kérdés
Párom erdélyi,karácsonykor szeretnénk meglátogatni a családját,viszont van egy most 3 hónapos kislányunk,aki akkor lesz 8hónapos. Én tartok a kanyarótol,ő azt mondja nyugodjak meg,nem lesz semmi baj,a média csak felfújja..
2017. júl. 28. 21:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi Németországban élünk és mikor kitört ez a kanyaró járvány sok helyen és mi Magyarországra szerettünk volna utazni repülővel az akkor majdnem 1 éves fiúkkal családlátogatóba akkor felhívtam a gyerekorvost és megkérdeztem, hogy be lehet-e hamarabb adni az MMR oltást, azt mondta, hogy igen és következő héten be is oltattuk, nem volt semmi mellékhatása.

Itt a környékünkön is idén tavasszal megemelkedett a kanyarósok száma és egy felnőtt nő sajnos bele is halt. Amúgy Németországban nincsenek jelenleg kötelező oltások, csak ajánlottak vannak amik ingyenesek is és a szülők döntik el, hogy milyen oltásokat adatnak be, bár szó van róla, hogy esetleg bevezetik itt is kötelezően.

Kérdezd meg a gyerekorvosotokat szerintem nyugodtan, hogy be tudja-e hamarabb adni az oltást. Vagy esetleg lehet-e kombinált oltás helyett csak kanyaró ellen oltani.

2017. júl. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos csak 1 éves kortól olt,hamarabb nem...
2017. júl. 29. 03:16
 3/8 anonim ***** válasza:
Én nem szívesen mennék. Orvos tanácsát mindenképpen kikérném, ha csak egy kicsit is nem ajánlja, akkor megbeszélném a párommal, hogy ne menjünk.
2017. júl. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Attól függ, hogy mekkora a párod családja, lesznek még gyerekek a tieteken kívül is, ahová mentek, mennyire érintett a terület a fertőzés szempontjából? Az én férjem családjának egy része Marosbogáton él, de eléggé el vannak zárva mindentől (dombtetőn van a házuk a falu fölött, gazdálkodnak, nem kell eljárniuk munkába, a gyerekeik felnőttek, nem élnek nagy társasági életet, nem járnak össze kisgyerekes családokkal), így nem nagyon van hol összeszedniük a vírust. A kisfiunk most nyolc hónapos, jövő hónapban készülünk elmenni hozzájuk látogatóba. Én is parázós vagyok e téren, ezért megkérdeztem egyik ismerősünket (aki gyermekorvos), hogy szerinte biztonságos-e elmenni oda ilyen pici gyerekkel. Szerinte a média eléggé felfújja ezt az egészet. A kanyaró semmivel sem veszélyesebb, mint pl. a bárányhimlő (persze egyik sem kellemes, ha elkapja az ember), szóval nem halálosabb attól. Ha a pici anyatejes, akkor ő valamilyen szinten védve van az anyai immunitás miatt, szóval szerinte nem kell félni. Ha retteg az ember a vírusoktól, akkor ne menjen plázákba, hipermarketekbe, tömegbe se...
2017. júl. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A kicsi kizárólag anyatejes,a család nem nagy,párom szülei és a bátyja. Egyébként azt mondják náluk egyáltalán nem is szerepel a hírekben ez a dolog. Mikor kérdeztük az anyukáját mi a helyzet odahaza,csodálkozott mert tőlünk hallotta először.
2017. júl. 29. 20:36
 6/8 anonim ***** válasza:
nem mennék. 9 hótól oltható amúgy, de a tiéd még annyi sem lesz. mi nyaralni akartunk idén menni, most 11hóssal, de nem mentünk. sose bocsátanád meg magadnak. otthon sem hagyod egyedül 5 percre, vagy a kocsiba, míg beszaladsz a boltba, pedig ugyan annyi az esély, h akkor történne valami, mint h kanyarós legyen, mégsem teszed
2017. júl. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A média Mo-on kissé mindent felfúj valamint túl féltik az emberek a gyerekeiket.. Mi tengerentúlon lakunk, mind 3 gyerekünkkel pár hónapos kortól össze vissza repültünk, nyaraltuk, látogattunk 3 kontinensen keresztül. Sose volt semmi bajuk. Nem kell túlaghódnod! Dgy 8 hónapos már amúgy is "nagy" és családhoz mentek! Esetleg ha odaértek rakd öt bele egy buborékba hogy nehogy baja essék...
2017. aug. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

kedves 7es, barátnőm nővére erdélyi, jöttek VOLNA családlátogatásra, de nem jönnek EMIATT!!! Pedig ők kint élnek, tudják, hogy mi az igazság ezzel kapcsolatban.


Azért, mert neked szerencséd volt, ne bíztass mást a felelőtlenségre!

2017. aug. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!