Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit csináljak? Nem kakil...

Nika253 kérdése:

Mit csináljak? Nem kakil magától a lassan 1 éves kisfiam!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Olyan problémánk van, hogy a lassan 1 éves kisfiam nem kakil magától.Csecsemőkorban kezdődőtt tápszeres volt. 1 hónaposan hallgattam a védőnőre aki azt tanácsolta, hogy szélcsővezem. Azóta nagyon ritka hogy magától kakilna. Van hogy keményebb van hogy lazább a széklete. Inkább sír mint hogy kinyomná.Ha valakinél volt így ti mit csináltatok? Tud valaki segíteni? Doktor szerint ráér. Hashajtózni akarja de szerintem arra nincs szükség jelenleg.

2017. ápr. 29. 13:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Mi is használtunk szélcsövet kb. 6 hetes korától kezdve kb. 3 hónapos koráig, muszáj volt, mert másképp nem kakilt és látszott hogy rossz neki. Nekünk a tápszer okozta a gondot, utána mikor megtaláltuk azt a fajta tápszert ami jó volt a pocakjának szépen beállt a széklete 1-2 naponta volt csomag. És a hozzátáplálás során sem volt gond. Ha még kap tápszert adj más fajtát vagy próbálj ki valami tejitalt, szerintem az is van 1 éves babáknak való. Én a tejet adtam neki szép fokozatosan átállva a tápszerről, 5-10 ml-ként adtam többet és többet csökkentve a tápszer arányát, 15 hónaposan mi átálltunk a tejre teljes egészében, de szerencsére nem volt semmi gond. Azóta sincs baj , de van hogy kimarad 1-2 nap hogy nincs kaki, amikor több édességet eszik (mert a nagyszülők tukmálják), utána viszont van napi 3 csomag is. Próbálj neki minél több zöldséget, gyümölcsöt, főzeléket adni, igyon sok folyadékot, ha lehet vizet, hogy lazább legyen és kicsit engedd el a problémát. Nekünk a gasztros doki mondta hogy nem lehet hozzászokni a szélcsőhöz.
2017. ápr. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia köszi a választ! Igen eszik még tápszert de csak este meg reggel! Én is arra gondoltam, hogy kevés még neki az a rost amit eszik lehet többet kellene. Milyen tejet adtál?
2017. ápr. 29. 14:00
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

Válts orvost!! A védőnő nagyon rossz tanácsot adott, most annak isszátok a levét... :(

Tejet nem adnék 3évig.

Sajnos megoldást nem tudok, de talán jobb is, ha egy normális orvost kérdezel inkább

2017. ápr. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!