Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Akinek a gyermekénél crohn...

Akinek a gyermekénél crohn betegséget, vagy colitis ulcerosát diagnosztizáltak hogyan jött elő a betegség?

Figyelt kérdés
2016. okt. 19. 21:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem húgom 15 éves és nemrég sikerült diagnosztizálni nála a chron-betegséget.

A dolog úgy kezdődött, hogy az általános iskola kb. 3. osztályától már jelentkeztek gondok az evéssel. Evés után gyakran rosszul volt, erős hányingere és hasfájása volt. Akkoriban vitték anyáék a gasztrora, kiderült, hogy helico-baktériumok vannak a gyomrában. Kapott rá gyógyszereket, egy darabig jó is volt. Aztán ismét visszatért a probléma, csak erősebben. Akkoriban ismét megvizsgálták, de akkor már tükrözték a gyomrát. Kiderült hogy nagyon csúnyán be van gyulladva és el van fekélyesedve a gyomra és a patkó bele. Kapott ismét gyógyszereket. Valamennyire javult az állapota, de csak az a része, hogy nem lett rosszul evés után. Viszont addigra már egyáltalán nem tudott enni, inni, nagyon lefogyott. Most kb. másfél éve ismét előjött...most már mindenhogy megtükrözték, Pestre is fel kellett mennie azért a kapszuláért, amit ha lenyel rögzíti a belekről a képeket. Erre azért volt szükség, mert a vékonybél egy szakaszát nem érték el a vizsgálatok során. Na ezek után mondták ki, hogy ez Chron-betegség.

Egyébként a hasa nem megy, nem hány. Annyi van jelenleg is, hogy nagyon vékony, nem tud, nem is akar enni, pszichológushoz is jár és naponta vagy 5 db gyógyszert kell beszednie.

Mostanában sajnos reggelente megint úgy megy iskolába, hogy rosszul van. A 8. osztályt ismételnie kellett a sok hiányzás miatt. Most 15 éves és 37 kg.

Nagyon féltjük, mert egyáltalán nem eszik és iszik. Így a gyógyszerek nagyon leterhelik a szervezetét...nem is mozog, egész nap a gép előtt ül. Szóval erről órákat tudnék mesélni, hogy mit kéne vele kezdeni, vagy mit kéne máshogy csinálni, de lényeg, hogy jelenleg itt tartunk.

3 éves korában volt egy félre diagnosztizált tüdő gyulladása, amikor is annyi gyógyszert kapott, hogy besokallt a szervezete, kórházba is került gyógyszer mérgezés és ugye a tüdőgyulladás miatt. Ezek után lett penicillin érzékeny és kicsit lassabb lett a felfogása. Addig nagyon okos és értelmes kisgyermek volt. Utána is, csak valami megváltozott nála. Anyáék szerint ez a gyógyszermérgezés adta meg az alapot ennek a betegségnek...aztán idővel rakódtak rá a lelki eredetű gondok is. Kérdezz nyugodtan, hátha tudok még segíteni ez ügyben :)

2016. okt. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A bátyám colitiszes, és chronja is van, jelenleg 40 éves, gimis korában bukott ki a betegsége egy szalmonellafertőzés következtében, sok mindenre nem emlékszem, mert én akkor még kisiskolás voltam (7 év van közöttünk). Azt tudom, hogy a dokik tanácsait be kellett volna tartania, nem fogyaszthatotr tejterméket, nem dohányozhatott, nem ihatott alkoholt, rendszeresen kellett étkeznie, és sokat pihennie. Ő ezek közül egyiket sem tartotta be, mire egyetemre került, komoly alkoholproblémái voltak, nagy ívben letojta, hogy mit kértek a dokik. Az eredmény: az elmúlt kb. 10 évben 5 műtéten esett át, mostanra sztómája van, a végbélnyílását is eltávolították. De Ő egy durván extrém eset. A családban többen örökölték ezeket a betegségeket, mindenki szépen együtt tud élni velük, gyógyszert kapnak, és odafigyelnek magukra. De mindannyian családapák, csalédanyák, teljes életet élnek.

Az én két gyermekem tejfehérjeérzékeny volt az első két évben, nem kaphattak tejterméket, de kinőtték hál' istennek. Én is paráztam, hogy esetleg örökölték a bélbetegségeket (véres széklettel kerültek kórházba), de a gasztrós doki azt mondta, hogy ilyen pici korban még nem jeletkezhetnek a colitis és a crohn tünetei.

A te gyermeked mennyi idős?

2016. okt. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Napsugar11 válasza:

A Crohn betegség egy nagyon komoly, a bélrendszer nyálkahártyáját érintő elváltozás. A gyulladás miatt fájdalom kíséri, és az esetek nagy részében hasmenéssel jár. Ha súlyosabbá válik, akkor vérzést okoz, mert a nyálkahártya kifekélyesedik. Csökkenhet az étvágya, fogyással is járhat, de a fogyásnak az oka inkább a felszívódási nehezítettség, vagyis a tápanyag emésztése és felszívása is zavart szenved. Láz és fáradékonyság is kísérheti.


A kialakulás okain még vitatkoznak, leginkább autoimmun folyamatnak gondolják, de örökletes hajlam is állhat a háttérben. Gyakran 20 éves kor után veszik csak észre. Az állandó gyulladás viszont sajnos a sejtek rosszindulatú folyamatainak a beindulását eredményezheti. Én ezzel a területtel foglalkozom.


Vagyis érdemes komolyan venni és minél gyorsabban cselekedni, hogy a különböző gyógyszerekkel a tüneteket lehessen csökkenteni. Így el lehet érni egy viszonylag tünetmentes állapotot, de jelen pillanatban még gyógyítani nem tudják.


Amit érdemes:


1. gluténmentes táplálkozás: vagyis kihagyni az étkezésből a lisztet. Helyette jól bevált a Glutenix Alba-Mix, amit érdemes venni.


2. fehér cukor mellőzése: helyette elsősorban mézet, vagy eritritolt és a xilitet használjátok.


3. tilos a tej! Helyette kapható pl. rizstej, de az nagyon drága. Viszont a ZAJIC termékek tökéletesen használhatóak helyette. Ne a szójásat válaszd, mert a szójával is lehetnek gondok, hanem a rizs alapút. Egy dobozból (800-1000Ft) 4 liter tej készíthető. Egyszerű, mert 2 dl vízbe kell tenni 3-4 evőkanállal és utána turmixolni.


Ha további információkra van szükséged, ami még segíthet, vagy kérdéseid lennének, hogy a hagyományos kezelés mellett mit érdemes kipróbálni még, akkor privátban személyre szabottan szívesen segítek.

2016. okt. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én is most írtam ki egy kérdést, nekünk másfél hónappal ezelőtt jött elő a kislányunknál, aki csak 6 éves. :-( Próbálom visszapörgetni az eseményeket, nézem a fényképeket, hogy mikor tűnt már betegnek. Ami biztos, hogy májusban átesett egy hányós-hasmenős víruson, amit az oviban kapott el, majd legközelebb augusztusban lett hasmenése, ami már véres volt. Ekkor csináltattunk laborvizsgálatot, és nagyon rossz vérkép volt az eredmény. 10 napra kórházba kerültünk, tükrözése volt, az és a szövettan állapította meg a betegséget. Egyelőre a sima gyógyszeres kezelésre jól reagál.


Nálatok fennáll ugyanez a betegség?

2016. okt. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!