Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hányós-hasmenős betegségnél...

Hányós-hasmenős betegségnél mit csináljak ilyenkor?

Figyelt kérdés

Kétszer hányt este. Nem sugárban, de átlag mennyiséget. Szerencsére vizet iszik, kiszáradás jelét nem látom rajta.

Hányáscsillapító kúppal próbálkoztunk, de egymás után kétszer (2-3 perccel a beadás után) hasmenéssel kilökte magából. Szájon át vizen kívül most nem merek mást adni, a vacsorája is ugrott.

Jelenleg alszik, figyeljük, hogy ismétlődik-e hányás vagy hasmenés.


2016. ápr. 9. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Mekkora gyerek?

Diéta és folyadék.

Kaját ne is erőltesd, csak ami jól esik neki pár falat- alma, nyers rèpa, ropi, keksz, krumpli.

Ha nem múlik doki.

2016. ápr. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Bocsánat, azt lehagytam. 2 éves.


Fél éve kórházban szedett össze egy masszív hányós vírust. Mivel nem akartam kockáztatni, hogy a hiányos higiéne miatt még három másik vírust is összeszed, próbáltam nem visszavinni. Akkor egész éjjel rehidratáló oldatot kanalazgattam bele apránként. Végül megúszta a kórházat, 1-2 nap elég ramaty állapot után felgyógyult.


Nem akarom elkiabálni, a mostani hányás messze nem olyan vészes, mint az volt anno. Csak kétszer hányt és átlagos mennyiséget. Elsőre a korábbi kaja jött ki, másodszorra a gyomorsav volt túlsúlyban. De a második lehetett amiatt, mert meghúzta a vizes cumisüveget és hirtelen sok vizet ivott.


Nem tudom, hogy mi lehet ez, mert mellette száraz köhögés is van (kap rá gyógyszert, bár az esti adag kimaradt a hányás miatt), illetve hőemelkedés, enyhébb láz (38.2 volt a felső határ eddig). Hőemelkedést nem csillapítom semmivel, lázra kétszer kapott csillapítót, mert bár nem volt magas, de láthatóan rossz közérzete volt tőle és nem tudott aludni.

2016. ápr. 9. 20:50
 3/7 A kérdező kommentje:

Annyi az aggodalmam, hogy mind a hétvégi ügyelettel, mind a kórházzal borzasztó tapasztalataink vannak (kézmosás, kesztyű nélkül fogdossák sorra a gyerekeket, felületes vizsgálatok, durva bánásmód, hanyagság). Mindkét helyre csak akkor vinném, ha már kikerülhetetlen.


Hétfőtől van a saját orvosa, ő körültekintő és jó szakember. Az ő diagnózisaiban teljes mértékben megbízom.

2016. ápr. 9. 20:52
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ha tudod itatni és holnap eszik is pár falatokat , vagyis nem les rosszabb az állapota akkor ráér hètfőn a doki.

És ami még jó hányingerre a jèghideg coca cola, kikeverve belőle szénsav.

2016. ápr. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kólát nem szoktunk inni, de holnap szerzünk valahonnan. Ha segít, akkor most kap ilyet (amúgy soha nem kapott még szénsavas üdítőt, meg nem is tervezem, de ilyen esetben szükség törvényt bont). Köszönöm a tippet!

Coca Cola jó csak, vagy bármilyen másik kóla is? Pepsi?

2016. ápr. 9. 21:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi sem iszunk colát de nekünk a doki javasolta ilyen esetre.

Jobban van a gyerkőc?

2016. ápr. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szerencsére se a hányás, se a hasmenés nem ismétlődött azóta. Ma mindenesetre megmutatom az orvosának.
2016. ápr. 11. 07:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!