Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ti beadatjátok / beadattátok...

Ti beadatjátok / beadattátok kisbabátoknak a Rota vírus elleni védőoltást?

Figyelt kérdés
Miért (nem)?
2015. dec. 1. 13:56
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
41%
Beadattuk, mi így láttuk jónak. Már 3,5 éves, mikor az egész város hasmenős-hányós vírusokban fetreng, ő akkor sem kapja el (lekopogom).
2015. dec. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
27%
Első gyereknek nem adattuk be, mert nem tartottam fontosnak, és a gyerekorvosunk is azt tanácsolta, hogy ha nem jár közösségbe, akkor ne adassuk be. A két kisebb gyerekünk megkapta, náluk fontosnak éreztem, mert a nagy hazahozhatja nekik az oviból.
2015. dec. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
42%

Úgy tűnik, itt nem lehet jó választ adni...

Nem adattuk be, mert így döntöttünk a megkérdezett szakemberek véleménye alapján.

2015. dec. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
52%
Nem, mert csak egy kettő fajtája ellen véd a nagyon sokból, drága is ehhez képest és mást sokkal fontosabbnak tartotta z orvosunk is.
2015. dec. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
62%
Nem adattuk be, megkérdeztük a doktornőnk véleményét az oltasokrol és így döntöttünk.
2015. dec. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, számomra mind hasznos.

Azért tettem fel a kérdést, mert van egy két és fél éves kisfiunk, akinek nem adattuk be az oltást. Az ő akkori gyerekorvosa nem ajánlotta különösebben, azt mondta, rengeteg hányós-hasmenős vírus van, ez csak egy a sok közül.

Időközben megszületett a kislányunk, ő most három hónapos. Elköltöztünk, így a gyerekorvos is más, ráadásul ő kimondottan javasolja, hogy oltassunk, mivel a Rota az a vírus, ami akár pár óra alatt is kiszáradáshoz vezethet.

Ugyanazon dilemmázom, mint amit a 12-es válaszoló írt: a kisfiunk jövőre már az oviból simán hazahozhat bármilyen betegséget.

Igazából csak az ára miatt hezitálok, egyáltalán nem vagyok oltásellenes.

Még egyszer köszönöm mindenkinek, várom a további válaszokat is.

2015. dec. 1. 14:59
 17/28 anonim ***** válasza:
53%

Nővérem a nagy fiának anno beadta, most 5 éves. A létező összes mellékhatás kijött rajta amit a papír ír. A most 3 éves fiának és az 1 éves lányának nem adta be és köszöni jól vannak, a nagyfiú sem igazán hordoz haza ilyen betegségeket az oviból, igaz a náthaféléket elkapja. Egyik gyereknek sem volt eddig ilyen komoly baja.


Nekem 8 hós a fiam. Nem adattam be neki.

2015. dec. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
56%

Beadattuk, nem volt mellékhatása, sőt, a gyerek volt megsértődve, hogy elfogyott a tubusból, ő meg szívta volna :)


Volt azóta hányós és hasmenős vírusa is, viszont nem száradt ki, nem került kórházba emiatt. Más, légúti fertőzés miatt volt kórházban, a nővérekkel beszélgettem éjjel, mondták, hogy a gyerekek zöme (3 év alattiak) vagy kruppal vagy rota/adenovírus miatti kiszáradás miatt volt bent.

2015. dec. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
53%
ne adattam be nekik
2015. dec. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
61%
én beadattam, hogy ezen már ne múljon semmi.
2015. dec. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!