Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hűtőfürdőt hogy csináljátok...

Hűtőfürdőt hogy csináljátok babáknál? Mekkora láz esetén? Milyen lázcsillapítás után?

Figyelt kérdés
úgy értem hogy felnőtteknél úgy kell hogy be a vízbe amit fokozatosan kell hűteni, de babáknál? kis kádban hogy oldjátok meg?
2015. febr. 27. 15:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Hűtőfürdőt csak magas (39+) láznál, ha nem csillapítható se kúppal, se sziruppal, akkor használnék.

A láz hőfokára kell a vizet beállítani, és lábtól fokozatosan hűteni kevergetve. Kiskádban úgy tudod, ha mindig hozzáöntesz egy-egy pohár hideg vizet. 31 fokosnál ne legyen hidegebb, és ne dideregjen, mert az már nem segíti hanem gátolja a hőleadást.

2015. febr. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi. remélem nem lesz rá szükségünk.
2015. febr. 27. 16:43
 3/3 anonim ***** válasza:
Én múltkor hívtam az ügyeletet lázcsillapítás miatt, és azt mondták, hogy annyival kezdjem amennyi a gyerek láza, és fokozatosan hűtsem, és, hogy ne tíz perc legyen, hanem kb. fél óra. Szerencsére lement a kúptól, de én pici babánál úgy csinálnám, ha muszáj, hogy beülök vele együtt a kádba, és fogom.
2015. febr. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!