Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Gyakran verzik a ket eves...

Gyakran verzik a ket eves kislanyom orra van okom felni?

Figyelt kérdés

Pontosabban gyakran verzett mikor kisebb volt fel eves koraban...az orvos azt mondta semmi baja nem lehet..sokat forgolodik es meguti magat a kisagyban..

Utana meg is szunt most 2,5 eves es megint verzett egyszer ketszer:(

Az apukaja volt ilyen orrverzos allitolag de en akkor is picit aggodom:(

Van valaki akinek volt hasonlo vagy tenyleg jobb ha kivizsgaltatom?

Koszonom a valaszokat!



2015. febr. 11. 22:03
 1/9 anonim ***** válasza:

nekünk a doki azt mondta, hogy erős az orrszi porszi szívóhatás(spontán nem is vérzett soha)


valamint magas vérnyomásis lehet, de gyerekeknél..hát.

2015. febr. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom en sem...hala az egnek tenyleg nem gyakori de a masik kislanyomnak igaz o meg csak 1 eves soha nem verzett az orra!

Apukajuknak 14 eves koraig szinte mindennap verzett allitolag az erek miatt ki akartak egetni de o nem engedte..majd 14 evesen egyszercsak elmult es azota sem verzik...

Egyebkent nem tudom gondoltam megkerdezem hatha valakinek is volt ilyen!

Koszonom a valaszodat:)

2015. febr. 11. 22:18
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok oka lehet az orrvérzésnek,pl: száraz a levegő a lakásban,vagy nagy az orrmandulája!Viszont ha egyoldali az orrvérzése akkor az jelenthet arcüreg gyulladást!Alapból egy örökletes dolog az orrvérzés,szóval apuka után örökölhette!Ha nem kóros a dolog szóval nem vérzik naponta,vagy annál többször,akkor nincs baj!De ha az téged megnyugtat inkább vidd orvoshoz!
2015. febr. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogy vérzik? Egyszer csak elkezd ömleni, vagy amikor szívod/fújod az orrát? Nem leget, hogy piszkálja és felsérti?
2015. febr. 12. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Annak idején én is nagyon orrvérzős voltam. Több oka is volt: gyenge érfalak az orrom körül, ingadozó vérnyomás, nyári hőség, lelki gondok. Ezek kombinációja miatt 5-6 éves koromig extrán szenvedtünk anyával, utoljára 14 évesen vérzett így az orrom. Volt olyan nyár, hogy hetente legalább 1 reggel véres-fejsikálással és ágyneműcserével indult, mert este indult el, és nem keltem fel rá, csak elmaszatoltam. Dokik nem sokat tudtak segíteni, szerencsére kinőttem.

Ha nem gyakori, és nem intenzív vérzés, akkor nem lehet nagy baj.

2015. febr. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokaf aranyosak vagytok!

Hala az egnek nem omlik csak maszatos a lepedo reggelre...

A levego szarazsaga az lehet tenyleg mert inkabb mindig telen mikor megy a futes akkor van ilyen gond!

Tegnap napkozben csak az egyik oldalon folyt neki egy kicsit nem volt veszes csak nekem:)

2015. febr. 12. 08:51
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen hozza tennem meg, hogy piszkalja is persze😊
2015. febr. 12. 08:52
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk csak a férjemnek van ilyen gondja, szerencsére, a száraz levegőtől pár óra alatt ömleni kezd a vér az orrából.

Mondjuk mióta a szobába is teregetek csak nyáron van gond.

2015. febr. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

én rettentő orrvérzős voltam gyerekkoromban, napi szinten többször ömlött mintha a csapot megnyitnák, de szó szerint vegyétek. Orvostól orvosig rohangált velem anyám... örökletes érfalgyengeséget mondtak alapvető oknak, a vérnyomásommal nem volt gondom sosem és nem si piszkáltam (persze a levegő pára és sótartalmára figyelni kellett, meg kaptam gyógyszert is, meg spec étrendkiegészítőket). Egy csomó eret kiégettek az orromban, de totál hasztalan, mert akkor meg mellette pattant meg a következő... de hál istennek kinőttem!

A fiam is orrvérzős, de nem ennyire, hála a jó égnek. Heti 1-2x van erősebb vérzés, és kb kétnaponta maszatolós módon... neki sincs gond a vérnyomásával, párásítok stb (erre magam miatt is adafigyelek alapból is), szedetek vele orvos által javasolt készítményt, hogy hátha erősödne a nyálkahártya-érszerkezet... meglátjuk. a dokink szerint örökletes dolog, ki fogja nőni, ahogy én is anno. reménykedem....

2015. febr. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!