Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kék kéz és talp időnként, miért?

Kék kéz és talp időnként, miért?

Figyelt kérdés

Van egy 6 hetes kisfiam, akinél azt vettük észre, hogy a keze időnként kék és a talpa is, a bőre szederjés színű lesz.A védőnő azt mondta lehet szív eredetű a dolog. A kórházban minden nap volt vizit látták a bőre színét, mert már akkor is olyan volt! A védőnő javaslatára elvittem háziorvoshoz, megvizsgálta semmit nem hallott, tapasztalt nála és azt mondta ez az erölködéstől van!

Ön véleményére lennék kiváncsi, van okom megijedni? Állandóan a kezét és teste színét figyelgeten!

Nagyon aggódom! Köszönettel!


2014. dec. 9. 16:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem fázik - ezt kizártnak tartom, h atttól legyen kék... , akkor sztem is keringési dolog.

UH volt? Nézték a szívét UH-val?

Mert az egy dolog, h a gyerekorvos nem hall semmit...

Ne aggódj! Kérj egy beutalót vagy vannak magánok is, mi 3000-ért voltunk magán UH-n. Meg kell nézetni a babát! Nyugi addig!

2014. dec. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom pontosan kinek a véleményére vagy kíváncsi, de itt nem orvosok válaszolnak, hanem főként anyukák osztják meg a tapasztalataikat.

A kisfiamnak is volt kék a keze és lába, akkor lázas volt. Nagyon megijedtem, de az orvosunk mondta, hogy semmi baj, láznál ez előfordul.

Most a kislányomnak is előfordul, hogy kék keze, lába, akkor, amikor hidegek is a végtagjai. A hideg kezek-lábak még normálisak ebben a korban (ő most 2,5 hetes), mert még nem állt be a vérkeringésük. Szerintem nálatok is csak ez van, hogy a vérkeringése még nem az igazi. Emiatt nem kell aggódni, helyre fog állni.

Ha az orvos sem hallott semmi zörejt, vagy egyebet, szerintem megnyugodhatsz.

2014. dec. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, tapasztalatokra vagyok kíváncsi! Bizonytalan vagyok és aggódom. Láz nélkül, kissé hűvösebb kezeknél fordul elő, nem állandó a dolog, időnként!Köszönöm a bíztatást!
2014. dec. 9. 17:12
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát ha fázik, akkor ez normális.

Azt hittem melegben is ilyen.

A lányom 3 hós, ha leveszem a ruháját és nincs elég meleg, az egész gyerek lilás-kékes mintájú lesz.

:)

NYUGI. :)


(1-es voltam)

2014. dec. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

igen fázik


ha orvos meghallgatja és nincs szívzörej akkor a keringési probléma kizárható


egyéb nincs!

2014. dec. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mivel nem szeret fűrődni, amikor torka szakadtából ordit akkor is èszrevettem már a bőre elszineződését!
2014. dec. 9. 19:22
 7/7 anonim ***** válasza:
csinálj kicsit melegebb vizet
2014. dec. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!