Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit tehetnék még hogy segítsek...

Xtina22 kérdése:

Mit tehetnék még hogy segítsek a babámon?

Figyelt kérdés
7 hónapos kisfiam péntek óta náthás. Be van dugulva az orra és szörtyög eddig csak éjszaka de most már nappal is. Orrcseppet használok Nasivint. Kézi orrszívóval szívom neki de nem is nagyon akar folyni az orra így nem tudok mit szívni. Evéssel nincs probléma. Nem is lázas. Hogy segítsek rajta hogy ne legyen eldugulva az orra? Általában mennyi ideig tarthat a betegség nem probléma hogy már 4 napja ez van?
2013. nov. 19. 11:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a porszívós szívás hatékonyabb lenne, én valamilyen sóoldatos spray befújok várok min. 5 percet és aztán szívom és naponta 3x szoktam, általában alvások előtt Nasivint cseppenteni.
2013. nov. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De nekünk ilyen hatalmas porszívónk van ami már takarító gépnek is lehet nevezni arra szerintem nem lehet rácsatlakoztatni az orrszívót meg hát nagyon erős a szívása félnék h kárt teszek a kicsinek az orrába. :(
2013. nov. 19. 11:46
 3/4 anonim ***** válasza:
Az orrszi-porszik szabályozzák a szívás erősségét, rá van írva általában a dobozra, de ha nem hiszed, akkor próbáld ki Te :) Nem tud kárt tenni, nyugi!
2013. nov. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tengervizes orrspray-t fújj az orrába, aztán kicsit várj, és orrszi-porszival szívd ki. Ne félj a porszívós megoldástól, az a leghatékonyabb. Ezt naponta bármennyiszer csinálhatod. A Nasivin orrcseppet viszont naponta 3-nál többször én nem használnám.

A jelenlegi módszerrel valószínúűleg azért nem tudod neki szívni, mert sűrű a váladék és hátul van. Ezért kell a porszívó és a tengervizes orrsray.

Ez egyébként elég sokáig elhúzódhat, akár 2 hét is lehet a gyógyulás. Amíg tiszta a váladék, addig nincs gond. Az orrszívást viszont ne hanyagold el, mert a probléma átterjedhet a fülére, vagy az arcüregbe!

Úgyhogy bátran vedd elő a porszívót! Jobbulást a kisfiadnak!

2013. nov. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!