Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit adjak megfázásra 10...

Mit adjak megfázásra 10 hónaposomnak?

Figyelt kérdés
még nem volt beteg eddig.
2013. szept. 22. 08:18
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Vidd orvoshoz!

Mivel nem tudod, hogy a fertőzését mi okozza, milyen kórokozó, így nem fogod tudni otthon célzottan kikezelni. Míg az orvos tudni fogja.

Ha sima vírusos, akkor tünetenyhítő gyógyszereket kell majd neki adnod, ha viszont bakteriális, akkor antibiotikumot.

Meg amúgy is 10 hónapos baba még pici ahhoz, hogy egy szülő otthon egymaga kezelje.

Szóval azt adj neki, amit majd az orvos felír.

2013. szept. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

Sima megfázásnál én csak Cebion cseppet adok a lányomnak és persze szívom az orrát.

Ha a váladék sárgás-zöldessé válik, akkor érdemes orvoshoz fordulni, mert az már bakteriális felülfertőződést jelez.

Akkor is ajánlott az orvost meglátogatni, ha 3 napnál tovább tartó magas láza van.


De sima megfázással felesleges orvoshoz menni, nem újszülöttről van szó.

2013. szept. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2-essel értek egyet én is.

Ha zöldes-sárgás a váladék akkor kell dokihoz menni, mert akkor felülfertőződött és akkor lehet, hogy antibiotikum kell. Másrészt ha lázas, én akkor is megmutatom dokinak.

De egy sima megfázásnál szükségtelen egyből orvoshoz szaladni, nem olyan pici már a babád.


Cebion cseppből adhatsz neki 10 cseppet naponta ilyenkor. Tengervizes orrspray-vel fújd be minél többször az orrát, hogy a nyálkahártya tisztulni tudjon. Célszerű le is szívni az orrát, legjobb a porszívós orrszívó. Ezelőtt is 10 perccel be kell fújni a tengervízzel, hogy feloldja a váladékot kicsit. Orrszívás után orrcsepp, Nasivin mondjuk, mi azt haszanáljuk.

Nagyon jó még ilyenkor a hidegpárásítás, segíti s gyógyulást. Nem kell drága kütyü hozzá, nekünk is egy Sencor 4000 ft-os gépünk van, de nagy hasznát vesszük ilyenkor. Én még szoktam bele illóolajat is csepegtetni, Ilyen picinek eukaliptuszolajat és citromolajat lehet csöpögtetni bele, kivéve, ha a citrusfélékre allergiás esetleg. Mentolt viszont nem szabad...

Én ezeket szoktam, párásítok ha alszik, és az illóolajaktól kap levegőt az orrán, és nyugodtan alszik...

2013. szept. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Egész nyugodtan le lehet pontozni, de azt gondolom, hogy a kérdésből egyáltalán nem derült ki, hogy milyen tünetei vannak a kérdező gyerekének.

Márpedig ha netán pl. kezd rózsaszín lenni a füle, amiből akár kialakulhat egy fülgyulladás, azt orvos látja és még idejében kezelni tudja.

Amennyiben köhög netán, az orvos meg tudja hallgatni, hogy van-e a tüdején váladék, amire meg nem árt valamilyen váladékoldó készítmény.

Ha be van gyulladva a torka, azt megint csak meg tudja állapítani az orvos és tud megfelelő gyulladáscsökkentőt írni.

És arra sem írt semmit, hogy az orrváladék milyen. Átlátszó, sűrű, vizenyős, zöldes vagy sárgás.

És mivel írta, hogy eddig nem volt még beteg a gyerek, valószínűleg nem tudja, hogy mikor kell orvoshoz vinni, mikor ajánlott az antibiotikumos kezelés, valószínűleg tünetenyhítő gyógyszerekkel sincs felszerelkezve, úgyhogy biztos én vagyok a hülye, aki orvost javasol!!!

2013. szept. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Milyen tünetenyhítő szerek vannak?
2013. szept. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!