Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » SOS! 17 hónapos kislányom...

SOS! 17 hónapos kislányom reggel óta hány, semmi nem marad meg benne?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy ilyenkor a folyadékpótlás az első. Próbáltam úgy, hogy kb 1 dl-t egyszerre megihat (Heim Pál oldalán olvastam, hogy így cérszerűbb), mert egyébként is szomjas ahogy látom, de akkor szinte rögtön ki is hányta ha nem is az egészet, nagy részét biztosan. Aztán próbáltam úgy is, hogy kb 25 ml-t ihat meg egyszerre majd 10 perc múlva újra 25ml-t, kis kihagyással ismét... Ekkor csak keveseket hány ki, vagy csak öklendezik, szóval ez célravezetőbbnek tűnik. De most is elaludt, nagyon félek, hogy kevés, kiszárad. Mikor van már baj, vagy hogy csináljam hogy jó legyen. Aki volt hasonló cipőben írna?!!!

2013. aug. 23. 15:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Én ilyen vészes hányással elvinném a dokihoz.
2013. aug. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hűs innivalót kortyonként és jobban jársz, ha nem vízzel, hanem teával pótolod, amiben van pici cukor is.

És mindenképpen diétáztasd! Főtt krumpli, párolt rizs, ropi, háztartási keksz, ha nincs otthon, akkor szerezzetek be probiotikumot, Normaflore-t például.

De orvos mindenképpen lássa! Én a mondó vagyok, hogy még ma.

2013. aug. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Orvos, mert könnyen kiszárad!
2013. aug. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha ennyire sokszor hány akkor azonnal orvos.Én vittem így a kisfiamat,kapott injekciót utána már jobb volt.Nem hányt.Sürgősen orvos, az ilyen gyakori hányás veszélyes,főleg,hogy semmi nem marad benne.Nekem mindig azt mondták,hogy kis kanálnyi mennyiséggel itassam és hányás után 15 percig ne adjak neki,mert újra meghánytatja.
2013. aug. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A férjem volt a dokinál, elmondta, hogy mi a helyzet, írt fel neki valami port, ami olyan anyagokat tartalmaz, mint az infúzió, azt kell majd adni neki, kortyonként itatni.

Egyébként a dokink egy nagy rakás sz*r, egyáltalán nem bízom meg benne, épp új orvost keresek, szóval nem vagyok vele előrébb, ha oda viszem, mert olyan számomra is ordító jeleket nem vett észre a gyereken egy betegséggel kapcsolatosan, hogy az hihetetlen...


Igazából az érdekelt volna, hogy ennyi folyadék elég lehet-e neki, ahogy leírtam, fél óránként 50 ml kb, ami azt mondom, hogy jó eséllyel benne is marad?

Persze ha látom, hogy romlik a helyzet, akkor bevisszük az ügyeletre, kórházba, de kérdés, hogy mikor látom, hogy mostmár segítség kell, mik a jelei?

2013. aug. 23. 15:59
 6/8 A kérdező kommentje:

Voltunk dokinál, így megoldottuk az orvosváltást is :)

Azt mondta most még semmi nyoma kiszáradásnak, arra figyeljünk hogy 500 ml maradjon benne naponta, írjuk fel mikor mennyit ivott, amit nem hányt ki. És a legjobb, ha hideg folyadékot adunk neki, víz, tea, másra nincsen szükség jelenleg, keveset, lassan emelve az adagokat. Azt mondta jó, ahogy csináltam, a 25 ml-rel. Még ha kiszáradási jeleket tapasztalunk (cserepes száj, kontúrt vesztett bőr acetonos lehelet) még azt is lehet "kezelni" otthon, ha az 500 ml megvan.


Úgyhogy kicsit megnyugodtam, köszönöm a válaszokat!

2013. aug. 23. 17:28
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha csak 1-2 napig tart ez a sok hányás akkor nem kell aggódni, annyit simán kibír a szervezet a megszokottól kevesebb folyadékkal is, viszont ha több napig tart akkor orvos!
2013. aug. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Azóta már nagyságrendekkel jobban van a kislányom, fél 5 óta egyáltalán nem hányt, 15 percenként megivott 25-30 ml hideg teát, sőt evett egy fél toast kenyérnyi pirítóst is.

Úgyhogy remélem a nehezén túl vagyunk!

2013. aug. 23. 22:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!