Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Elhúzodó sárgaság mögött...

Elhúzodó sárgaság mögött milyen betegség állhat?

Figyelt kérdés
Kislányom 4 naposan besárgult, 1 napig fény alatt volt. A bilirubin értéke 296-ról lement 246-ra, így 5 naposan hazajöhettünk. Doki 13 naposan labort kért, mert még sárga. Nem citromsárga már mint volt, inkább olyan kreolos a bőre. Értéke szinte stagnál, 233. Anyatejes, rengeteget eszik, pisije, kakija normális. Aluszékonysága miatt nappal 4 óránként ébreszgettem, éjjel magától kelt 6-7 óra alvás után! A szerdak labor óta nappal 3 óránként keltem, éjjel magától kel már 3 óránként. Kedden neonatológia, és nagyon félek. Mi lehet a baja?
2013. aug. 10. 13:54
 1/6 anonim ***** válasza:
SZerintem semmi. Vannak babák, akiknél tovább tart a sárgaság, ez akár az anyatejtől is lehet. 13 naposan szerintem nem volt ok arra, hogy labort kérjen a doki, de az nem árt, ha alapos. Kisfiam sokáig volt sárga, de mondjuk olyan minimális szinten, hogy ezt csak a dokink látta, így két hós oltást nem adta be és akkor küldött minket kórházba. Sajnos nálunk találtak valamit, de nem kellett benn maradni, és semmilyen gyógyszeres kezelést nem kapott a fiam. Annyi, hogy most 17 hós és időnként a mai napig kell mennünk vérvételre ellenőrzésre, de semmi baja. Egészséges, szépen fejlődő baba.
2013. aug. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Minden újszülött besárgul,ki kevésbé,ki nagyon,mert a magzati élethez több vörösvértestre van szükség,és ezek születés után szétesnek.Ez okozza a sárga színt.

Itasd,és csináld,amit az orvos mondott,el fog múlni.

2013. aug. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonlóak voltak az értékek az ikerfiaimnál, a kisebbiknél szinte pontosan mint nálatok.10 naposan 288, ekkor kerültek fény alá egy napra, másnap 208 volt, így jöttünk haza. Utána is még elég sokáig kreolos volt a bőre, sötétebb mint a másik fiúé, pedig az ő értéke is 280 volt 10 naposan, egy nappal később 196. Ez a bőrszínkülönbség sokáig megmaradt (pedig egypetéjű ikrek), még most is icipicit sötétebb a kisebbik bőre, kedden lesznek 3 évesek.

Nálunk hazajövetel után nem volt már vérvétel, rendesen evett, hízott, ébredt enni (nekem nem volt aluszékony egyáltalán, sőt ). Semmi gond nem volt és nincs vele most sem.

2013. aug. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk vércsoport összeférhetetlenség volt az ok, bár gondolom, ez már rég kiderült volna, ha nálatok is ez lenne a helyzet.
2013. aug. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek!

Igen, tudom hogy sok baba sárga, de nagyon féltem, nagyon megijesztett ez a neonatológia. Meg mástól is halottam hogy egyszercsak elmúlt, de azt senki nem mondta hogy emiatt jártak volna laborba vagy kivizsgálásra

Rh összeférhetetlenség nincs, mindketten negatívok vagyunk.

2013. aug. 10. 17:16
 6/6 anonim ***** válasza:

4-es vagyok

Nekünk sem az RH volt a gond, hanem, hogy én 0-ás vagyok, a lányom meg az apja után B-s lett. Ez is okozhat gondot, azelőtt nem is tudtam.

2013. aug. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!