Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Lázkérdés, csecsemő, sürgős?

Lázkérdés, csecsemő, sürgős?

Figyelt kérdés
3hós baba hajnali 2kor kapott germicid kúpot 37,8 volt a láza, reggel 6kor újra 37,7-37,8 viszont a kúpot 24órán belül csak 3* lehet, mit csináljak? Toljam 4óránként és hátha már nem kell a 3.után lázat csillapítani? Ha mégis akkor utána mit hogyan? 2 hós oltást kapta, amiatt van, amikor ébren van a kedve jó!
2013. máj. 17. 06:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
37%

A 37,8 az a levont, akkor sem láz.

Ha nem akkor le kell vonni 5 öt és lesz 37,3 az meg pláne nem

egyébként 3 hós babával nem kísérletezgetnék ,irány az orvos,még olyan pici

4 óránként lehet váltogatva adni szirup és kúpot egyaránt 38,1 tól kell csillapítani a lázat!!

Szép napot

2013. máj. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Én csak tanácsként írom, hogy ilyen picinek még végbélben mérd a lázát és vond le az öt tizedet, sokkal pontosabb eredményt ad szerintem. Pl. az én fiamnál is volt, hogy hónaljban csak 37,4-et mértem, de gyanúsan meleg volt nekem a gyerek, megmértem végbélben, úgy meg 38,00-at mért. Persze ő már 3 éves, összevissza mocorgott, mikor hónaljban mértem neki. De szerintem tényleg megbízhatóbb a végbélben mérés.
2013. máj. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Hátha még olvasod!Nem szabad borogatást rakni csak a végtagokra!Emlékszem,ez már gyerekkoromban ki volt függesztve a rendelőbe,nagyon megjegyeztem!Hideg vizes lepedőt,egész testre csavarva!!!!Én nagyon lázas típus voltam,gyógyszer nem segített,csak a hűtőfürdő és ez a borogatás.
2013. máj. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

előző vagyok,folyt köv.:)

de ezeket csak nagyon magas láznál ajánlják,szerintem kisebbeknél jobb a hűtőfürdő,az is persze csak fokozatosan.a lepedőbe csavarás nagyobb gyerekeknél hűtőfürdő után esetleg.De mondom,39-40fokos láznál.nekem mindig ilyen magas volt.

2013. máj. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
szia, olvasom, de egyik mondatodban azt írod h csak a végtagokra, másikban meg hogy becsavarni az egész testet, vagy félreértettem?
2013. máj. 18. 13:41
 16/17 anonim ***** válasza:
Igen,félreérthető.:)Szóval,hogy csak külön a végtagokra nem szabad,hanem az egész teste kell becsavarni.
2013. máj. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én meg pont úgy tanultam, hogy ha lehet kerülni kell az egész test becsavarásást mert a vese megfázhat, kislányoknál pedig az ivar szerveknek sem tesz jót. Ennek 3 éve , hogy tanultam.
2013. máj. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!