Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » A náthás nagytesót elkülöníted...

A náthás nagytesót elkülöníted a picitől?

Figyelt kérdés

A nap 90%-ában egyedül vagyok egy 4 évessel és egy 6 hónapossal.


Amikor komolyabb szépséget hoz haza az oviból a nagy (pl kéz-száj-láb) akkor elkülönítem őket, de náthánál nem. Akkor szeptembertől júniusig nem is látnák egymást, én meg bele is bolondulnék. 3 hétig voltak múltkor elkülönítve, a nagyobbik sírt, hogy hiányzik a kicsi én meg azért sírtam, mert mind a kettőjüknek volt egyszerre szüksége rám.


Most beszéltem a gyerekorvos asszisztensével és ő mondta, hogyha a beteg (most pl náthás volt) a nagy akkor különítsem el őket, ha pedig én vagyok náthád hordjak maszkot.


Kicsit lelkiismeret furdalásom van, mert én tudatosan nem figyelek erre. A nagynál figyeltem mindenre. Aki beteg volt rá sem nézhetett, szét sterilizáltam mindent, gyerekek közelébe kb oviig nem ment. Azt értem el ezzel, hogy 0 lett az immunrendszere, már 2 hét itthon, 4 nap ovi ment április közepétől júniusig, úgy legyengült.


Most ezt én ellazázom?

Annyit kérek a nagytól, hogy ne menjen a kicsihez közel, ne fogdossa és a játékait ne piszkálja ha beteg.



tegnap 11:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem. De nem is tudom hogyan lehetne oszinten szolva. Zarjam a beteg, nyugos gyerekem, akinek extran kellek, a szobajaba vagy mi? Vagy a kicsit tegyem uvolteni egesz napra a kisagyba?

Nem fer a fejembe, hogyan is lehetne :D

tegnap 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen életszerűtlen, amit az asszisztens mond. Egyébként eddig, hogy volt? Azt mondod, náthánál nem különítetted el. És, mi történt? Elkapta?
tegnap 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy... 3 évesem és 9 hónaposom van, a 3 évesem közvetlen közelről szemgolyón köhög bárkit, egymás után fogdossák taknyos kézzel a játékokat, olyan rohadt mindegy, hogy milyen messze állnak egymástól. De én a nagyobbikat se tartottam sterilen, volt beteg is, nem halt bele. Nyilván nem gyűjtöttük a lázas dolgokat, de ha 1 napig folyt az orra, hát istenem. De annyira nem is betegesek, tényleg max párszor náthásak 1-2 napot.
tegnap 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy különítem el őket. Nem is tudnám megoldani. Melyiket hagyjam felügyelet nélkül? Elkapja a kicsi is, majd később hamarabb átmegy rajta. Én sem fogok a saját otthonomban maszkot hordani. Főleg, hogy a gyerektől kapom el.
tegnap 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
sosem, semmilyen betegségnél nem különítem el őket.
tegnap 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Annyit szoktam ilyenkor kérni, hogy inkább ne puszilgassák egymást, de őszintén? Ez is csak látszatintézkedés, ott cirkulálnak a bacik a lakásban, olyan mindegy, hogy ki nyalogat kit.
tegnap 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

#6

Így van, másrészt minden betegség akkor a legfertőzőképesebb, mikor még tünet sincs.

Azaz, mire észreveszi az ember, hogy pl beteg a gyerek, már bőven végigfertőzte a családot.


Anno a nagylányom hazahozta a covidot. Akkor még nem tudtuk, hogy az... Dokit felhívtam, vigyem tesztelni. Persze, tömegközlekedéssel oda-vissza, nem számít... Pozitív lett.

Juj, különítsem el a tesóktól, meg magunktól. Sokat ért, egyértelműen mindannyian megfertőződtünk...

tegnap 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nálunk mind a kettő gyereknél minden nátha legalább 1 nap stabil lázzal jár. Még a 4 évesnél is.🤷‍♀️


Csak 2 betegséget nem kapott el eddig a kicsi. 1x ebből én is beteg voltam, így az antitestek lehet hatásosak voltak (bár erre nem lehet alapozni, most is beteg voltam, mégis elkapta), a másiknál pont a kéz-száj-láb indult náthánál és az első napon nem igazán voltak elkülönítve, egy szobában aludtak, de nem kapta el. A többi náthát benyelte szegény, már 2 hónaposan is láza lett tőle.

tegnap 11:44
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem különítettem el őket, és maszkot sem hordtam. Az elkülönítést nem is tudom, hogy oldottam volna meg, akár csak 1-2 napig is. Bezárom őket 2 külön szobába és ahogy rohangálok köztük, mindig fertőtlenítem magam? És ha az egyikkel vagyok, a másikra ki figyel?
tegnap 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
7: Na igen.. A férjem barátjáéknál házon belül ment az elkülönítés és mindenki elkapta a covidot. Nálunk meg nem ment és annak idején házon belül csak én voltam covidos (én is a babától kaphattam el, akinek csak picit ment a hasa 4 napig). A férjem 3-ból csak 1x kapta el tőlünk. Amikor meg ő volt az utána ittam, csókolóztam vele, mégsem kaptam el.
tegnap 11:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!