Megfázásra Fenistil?

Figyelt kérdés

Nagyon bizonytalan háziorvosunk van. A 7 hónapos kislányom megfázott, inkább az orra folyik, nagyon ritkán köhög, inkább száraz köhögés. Fenistilt írt fel a patikákban azt mondták oda írta az orvos, hogy 2x10 cseppet kapjon, pedig az adagolás szerint naponta összesen kellene 12cseppnek lennie neki.

Ráadásul a betegtájékoztatóban az van írva, hogy allergiás orrfolyás esetén kell alkalmazni.

Szerintetek adjam neki?

Milyen tippetek van orrfolyásra? Nasovint használtunk 5 napig,mert tovább nem lehet, viszont most hiába fujom sós vizes oldatos sprayvel és szivom ki 10-20 percenkent is nem nagyon tud enni, mert nem kap levegőt. Ez a porszívós orrszivas is egy szenvedés. Tudom, hogy nem fáj neki,de annyira keservesen tud sírni és nagyon nehéz lefogni közben.


tegnapelőtt 21:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Sajnos a kérdésre nem tudom a választ, de ha nem bíznék a gyerekorvosunkban mindenképpen átvetetném magunkat másikhoz. A gyerekeim egészsége az első
tegnapelőtt 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekünk jó háziorvosunk van. Ez nem csak az én meglátásom. Maga a védőnő is mondta hogy nagyon jó, én is így látom, sok anyuka és interneten lévő vélemény is ezt támasztja..

Így írom azt hogy nekünk is azt ír ha náthás a lányom. Illetve ezelőtt köhőgcsélt, megvizsgálta de azt mondta nem ír neki semmit mert olyan jelentéktelen hogy nem érdemes.

Az adagolást illetően én is megnéztem a betegtájékoztató és jól mondta nálunk. Már nem emlékszem hogy van, de azt hiszem a kilót is figyelembe kell venni adagolásnál. De ha nem vagy benne biztos akkor add a betegtájékoztatón lévő adagolást. Ha pedig az orvosban nem bízol, attól függetlenül hogy most jót írt e, inkább válts.

Én még itthon kamillát szoktam neki gőzölni, illetve este a fürdőben nagy gőzt csinálok és úgy fürdik.

7 hónaposan már megkezdődött a hozzátáplalás, esetleg még csipkebogyó teát lehetne neki csinálni. Magamból is kiindulva ha betegen növelem a c-vitamin mennyiségem hamarabb gyógyulok.

tegnapelőtt 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Mi is mindig Fenistil cseppet használunk náthára. Sőt fogzás miatti taknyosságra is. Nálunk szuperül beválik. Azt hiszem csökkenti az orrnyálkahártya duzzanatát, és így segít.

Mi 2x10 cseppet használunk allergiára és fogzásra. És 3x8 cseppet ha náthás.

tegnapelőtt 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Már egyszer váltottunk háziorvost, az előző sokkal rosszabb volt,de ez sem jó, sajnos ezen "kis" településen ilyeneket alkalmaznak, hogy az asszisztens sokkal talpraesettebb és jobban tudja, hogy mit meg hogyan...

Van még egy rajta kívül,de azt mondják ő mégrosszabb,mint az előző volt.

Egyébként hogy írod a csipkebogyó teát meg a vitamint, neki lehet valami vitamint vagy valamit adni? Például én amióta szedem a vitaminokat nem kapom el olyan sűrűn a betegségeket.

Köszi a válaszokat!

tegnapelőtt 23:51
 5/11 anonim ***** válasza:
23%

Alapvetően ha egy ember változatosan eszik ott csak D vitamin rá van szükség. Én inkább a több vitamint tartalmazó élelmiszerekre feküdnék rá mint a vitaminra mint késztermékre.

Illetve ha anyatejet kap még vagy akár tápszert abban mindkettőben benne van a megfelelő vitamintartalom és mivel még csak 7 hónapos gondolom javarészt valamelyik a kettő közül játszik még. De én úgy csinálom ahogy fentebb írtam.

Ha nagyon vitaminozni akarnék valami minőségi terméket választanék amiben nincsenek szrok

tegnapelőtt 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szomszéd településre is atirathatod, sőt messzebb is. Ha baj van úgyse a házi gyerekorvost hívod, ha meg ilyen kérdések, tüneti kerdesek az kivitelezhető. Nurofent adj neki, ciciztesd, aludj vele, hordozd. Úgyse segít semmi kb, de legalább jobban érzi magat. Pár nap el elmulik.
tegnap 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%

Majd elmúlik. Herbafill párna és párologtató készülék sokat segíthet. Baby Luuf balzsam is jó. Porszívóval szívni,és gyereket erőszakkal lefogni hungarikum,más országban meg is büntetnének érte. Próbálj szájjal szívhatót. Nem is értem különben, 20 percenként szívod az orrát és nem kap levegőt?

Hatékony lehet biztos,szerencsétlen gyerek. Amúgy meg a sóoldatos orrmosás nagyon jó. Fecskendővel egyik orrba be a másikon kijön. Fejlett országokban ez az ajánlás. Ha már ígyis úgyis le kell fogni a gyereket egy próbát megér. Elér a sós víz az orr melléküregeibe,ahová az orrszívó sosem fog.

tegnap 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha dugul a gyerek orra, fújhatsz bele akármilyen tengeri sós cuccot, nem a takony a baj, hanem a bedagadt nyalkahártya. Igenis fújni kell neki a nasivint, ha 5 napnál tovabb, akkor tovább, semmi baja nem lesz tőle, csak hát kapni fog levegőt, mert leviszi a duzzanatot.

A fenistil amúgy tenyleg jó nathára. Hisztaminblokkoló, azaz azt a hormont blokkolja, ami az immunreakciót kiváltja, így nem folyik majd annyit az orra es nem is dugul annyira.

tegnap 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha eldugult az orra,akkor a hatóanyagos orrcsepp viszi le a nyálkahártya duzzanatot,és akkor fog kapni levegőt. Ilyen alap dolgokról sem világosít fel az orvos? Jó lenne minél többet a levegőre vinni,az gyógyítaná még igazán.
tegnap 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nasivinnel az a baj, hogy utána meg nehéz lejönni róla, mert, ha sokáig használjátok állandóan dugulni fog az orra nélküle.

Nálunk 2x is megesett, nagyon nehéz volt letenni, szteroidos orrsprayt használtunk.


A fenistil nem teljesen hülyeség, csökkenti a nyálkahártya duzzanatot és könnyebben kap levegőt, szerintem nézd meg a betegtájékoztatóban a testtömegre javasolt adagolást. De azt se használjátok nagyon sokáig, mert nem a legbarátságosabb antihisztamin.

tegnap 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!