Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 6 éves gyerekemnek a torokmand...

6 éves gyerekemnek a torokmandulài annyira nagyok, hogy szinten összeèrnek. Éjjel horkol. Most elküldtèk vérvételre és torok mintát is vettek tenyésztésre. Másnál is volt már ilyen,hogyan javult a helyzet?

Figyelt kérdés
Tavaly ősszel volt orrmandula műtétje. Aztán kiderült télen, hogy asztmás. Most voltunk allergia vizsgálaton,sokmindenre allergiás. Körülbelül egy hónapja vagy másfél hónapja nagyon megduzzadtak a mandulái a torkában. És éjjel nagyon horkol.
júl. 19. 14:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Jelen. Az operáció megoldotta.
júl. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Pont azt szeretném elkerülni,az orrmandula műtétje nagyon rossz élményt hagyott benne. Nem volt zökkenőmentes. Nálatok volt alvás közben légzés kimaradás is? Vagy miért döntöttetek a műtét mellett?
júl. 19. 14:29
 3/11 anonim ***** válasza:
48%

Evés közben folyamatosan elájult, mert a duzzadt mandulák + a falat teljesen elzárták a torkát.

Hát nézd, a problémás torokmandula durva gócként funkcionál, de ha nálatok nem olyan fontos a gyerek egészsége, akkor csak maradjon.

júl. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nálunk egyenlőre nem okoz problémát, azonkívül, hogy horkol.
júl. 19. 15:03
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Beszédét nem rontja? Fülét nem bántja?
júl. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Füle egyáltalán nem fájt neki talán egyszer amióta él. Az orrmandulája amiatt lett kiszedetve,mert nem jól ejtette a hangokat. Jár is logopédiàra. Illetve éjszaka volt légzés kimaradása néha, és köhögő rohamai voltak,de ezt utóbb kiderült nem oldotta meg az orrmandula eltávolítása,mert később derült ki, hogy asztmás és amiatt köhög.

Mikor kivettèk az orrmandulájàt ráadásul nem is volt nagy neki, még meg is jegyezte az orvos, hogy vissza volt húzódva. Nem is értem miért nem nézik műtét előtt még,milyen állapotban van. Igazából náluk teljesen felesleges volt a műtét. Mert a köhögés miatt vállaltuk be,azon még nem javított.

júl. 19. 21:16
 7/11 anonim ***** válasza:
46%
Felesleges kivetetni, idovel a gyerek teste alkalmazkodik hozza.
júl. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én nagyon utánamennék más megoldási utaknak. Ma már az orvostudomány is inkább a mandulák megőrzésére voksol, abszurd, hogy logopédiai okból távolítsanak el egy szervet. Menjél másik orvoshoz, többhöz is érdemes.
aug. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
6 éves koromban vették ki mindkét mandulám. Azóta is hálás vagyok anyukámnak érte. Azóta elkerülnek a kínzó mandulagyulladások ( sokat voltam beteg ez indikálta a műtétet), nem horkolok stb. Semmi hátrányát nem látom, csak az előnyeit. 🤷‍♀️
aug. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem 17 évesen vették ki, rossz tenyésztési eredmény után. Rémes torokgyulladásaim vannak azóta is, néha komolyan könnyezek a fájdalomtól és a torkom még csak nem is piros. És úgy horkolok, mint egy sárkány, néha még fel is ébredek magamra. :( Sok orvos mondta már azóta, hogy lett volna más út és hogy az erős horkolás is lehet emiatt. :(
aug. 15. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!