Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mitől mehet a hasa 11 hónapos...

Mitől mehet a hasa 11 hónapos kisfiamnak?

Figyelt kérdés

Kisfiam 11 hónapos, és tegnap délután kezdődött neki a hasmenése. 5x is volt neki, ma délelőtt 4x, most délután 3x, de még 1-2 tuti lesz. Kedve jó, tápszert eszik kb annyit amennyit szokott, illetve ételt is csipeget (étkezés még nincs kiváltva mert csak kóstolgat) illetve inni is iszik ha adok neki, igaz nem sokat. A széklete sárgás világos zöldes, nyálkás, beszívja a pelenka.

Ismerősöm azt mondja fogzás, de az max 3 pelussal járna nem 8-cal. Vírusos lehet vagy mi lehet az oka?

Hogyan kell ápolnom?

Protexin probiotikumot adom neki jelenleg. Illetve hétfőn hívom a dokit, csak hátha volt valaki hasonló helyzetben.



jún. 22. 16:49
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Egy olyan lényről van szó, ami a lábát is a szájába veszi... Ezzel csak arra célzok, hogy akármitől lehet hasmenése. Talán az étel okozta, talán felnyalt valamit a padlóról. 🤷
jún. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Ez mar nem hiszem hogy fogzas lenne.


Vegyel neki ors italt is szerintem. Illetve en amilyen paras vagyok, felhivnam az ugyeletet, hogy mit ajanlanak.

jún. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%
Én ezzel bevinném az ügyeletre. Ott megtudják vizsgálni és tudnak is adni rá valamit.
jún. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azért nem gondoltam bemenni vele az ügyeletre, mert tényleg semmi tünete nincsen. Van pisi is, kedve is jó, enni is eszik. De ha holnap is ilyen lesz, akkor lehet elmegyek vele. Amúgy nem mindig nagy adag, van, hogy csak egy kis csík. Majd lehet írok privátban dokinak. Az ors ital ajánlatot meg köszönöm, holnap be is szerzem.
jún. 22. 18:58
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Nekünk 2 hete volt ez a 8 honaposnak, elvittem orvoshoz, azt mondta, fogzas. Nem minden fogacska ugyanolyan tüneteket produkál, igaz, nekünk még csak az alsó kettő van kint, de azzal semmi hasmenés nem volt, most a felső kettő jön, pár napig hasmenés, magasabb hőemelkedés, én is azt hittem, beteg, de azt mondta a doki, nem. Ezzel együtt én is azt javaslom, orvost kérdezz, mert ő tud biztosat mondani, csak addig is egy kis megnyugtataskent írtam le, hogy lehet ez bizony fogzas miatt is. :)
jún. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Tasectan por a probiotikum mellé.
jún. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6os

Ez tényleg csökkenti a hasmenés gyakoriságát?

Sajnos szegénykém sírva kelt mert az esti tápszertől megint ment a hasa és szegénykémnek a popsija is fáj már. Neogranormonnal kezdtük el neki kenni de csak délután. Remélem helyrejön hamar neki.

jún. 22. 21:01
 8/10 A kérdező kommentje:
Már hány is. Úgyhogy lehet tényleg ügyelet lesz.
jún. 23. 07:00
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp orvos, ez már elhúzódó. Egyébként nálunk ritka szar az ügyelet, be kell jelentkezni telefonon, mindent elkövetnek, hogy ne menj be, hülyeségeket mond az asszisztens. Úgyhogy súlyosabb esetekben én a 112-t hívom fel, ahol közvetlenül egy kompetetens orvossal lehet beszélni és normálisak, tényleg meg tudják ítélni, mennyire gáz a helyzet és ha az, ki tudnak küldeni orvost, aki ténylegesen meg is vizsgálja. És ha nem szükséges, nem viszi kórházba, de ha úgy látja, hogy szükséges lenne további vizsgálat vagy megfigyelés, akkor igen.

A Tasectan ártalmatlan kollagén, ami bevonja a beleket és védi/segíti a megmaradt bélflórát. Elég hatékony, érdemes az elejétől adni. És az immunsejtek 70-80%-a is a belekben él, az az immunrendszer alapja.

jún. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Beszéltem az orvossal. Mondta az ORS italt. Hányás után 1 óráig semmit, aztán kornyonként vizet, ors italt. Ehet is utána falatokban. Ha lent marad akkor tápszer is mehet. Sürgősségire akkor kell menni, ha nem pisil 5 óráig, belázasodik, vagy nagyon rossz a közérzete. Nyilván, ha kicsit fáradékonyabb, de jó a közérzete azzal nincsen gond. Meglátjuk, hogy alakul. Hányni nem hányt reggel óta, kapott banánt meg kenyeret. "Csak" a hasa ment. Nemsokára próbálkozunk tápszerrel. Illetve most voltunk boltban venni neki gyógyszereket, italokat. Úgyhogy remélem hányás már nem lesz.
jún. 23. 09:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!