Miért nem kezelik az orvosok a gyerekeket?
Két éves kislányom ahányszor beteg, azt mondja a doktornő, h ezért ne vigyem le, csak kezeljem otthon.
Sinupret, Ambroxol, Nasivin, orrszívás, vitaminok. Hát ezek a vény nélküli cuccok neki annyit érnek, mint halottnak a csók. Mindig egy hét szenvedés után rosszabbodik, hurutos köhögés, olyan sűrű takony, h már leszivni is alig lehet.
Aztán persze fölír valamit, ami majd csak pár nap után használ - vagy nem. Persze miután már rahuzodott a fülére is. Akkor meg jöhet az antibiotikum.
Miért nem lehet már az elején kezelni a gyereket? Ez minden egyes alkalommal így megy.
Nekünk meg pörög a tappenz. (nem az a fontos, csak a munkahelyen már kiutálnak mellesleg)
Értem én, h covid, de azért ők még picik hozzá, h meg tudják mondani, hogy nincs-e baj.
Az otrivin orrcseppnek van a legmagasabb hatóanyag tartalma. Ne sprayz(csak orrszívás előtt).
Besprayzel, majd kiszívod, majd csepegtetsz otrivint egy egy cseppet, miközben a feje hátrafelé lóg az ágy szélén(hogy jól mélyre menjen). HA utána köhécsel, az jó, az azt jelenti, hogy az orrcsepp hátra folyt a torkába, tehát volt neki hely.
Ha nem akar engedni a takonytól, befoghatod az orrlyukait csepegtetés után egy kupac levegővel "hátranyomod" a cuccot, így garantáltan hátramegy.
Fülgyulladás ellen érdemes oldalra is feküdnie orrcsepp után, ilyen hátra oldalra fejdöntésban mindkét fülnél.. Jobb orrlyuk jobb fül, jobb oldalra-hátra dőlés, bal orrlyuk bal fül balrahátra dőlés.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!