Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Szerintetek az alábbi tünetek...

Szerintetek az alábbi tünetek autizmusra utalnak? (17 hónapos)

Figyelt kérdés
Nem beszél (babanyelven sem), nem mutogat, nem figyel, ha a felnőtt mutat valamire, nevére nem hallgat, játékokkal nem rendeltetésszerűen játszik pl nem épít, nem játszik szerepjátékot, nem érti amit mondanak neki, nem hajt végre egyszerű utasításokat, nem eszik önállóan, csak pár fajta ételt eszik, nehezen altatható, vannak fura mozgásai pl forog, hintáztatja magát, más gyerekekkel nem foglalkozik, fél az idegenektől, csak ritkán veszi fel a szemkontaktust pár másodpercre.

2022. márc. 11. 23:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
Azért még elég kicsi... Ha 5 évesen is ezt csinálta akkor lehet valami.
2022. márc. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%

Még másfél éves sincs, és neked az a gondod, hogy "nem játszik szerepjátékot" 🤦

Már ne is haragudj, de kb. a felsorolt dolgok háromnegyedéhez még nagyon kicsi...

2022. márc. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%

A szerepjáték és a társak felé érdeklődés kb oviban kezdődik.

Nem épít a fiam kb 2.5 évesen épített. Rendeltetés szerűen játszik a játékokkal?? Elolvastad neki hogy kell(irónia), ők kb csak dobálják nekik ez a rendeltetés szerű.

2022. márc. 12. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%
Az, hogy babanyelven sem beszél, nem figyel, nem ért, az aggodalomra ad okot. Hall? A többi nem annyira, de részben lehet. A szerepjátékos felvetésed több mint bizarr. Ki a gyerek? Nyilván nem a tied.
2022. márc. 12. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
42%
Én autista vagyok, de ezek közül talán egy volt jellemző. Ennyit arról, ha egy laikus elavult tankönyvekből próbál meg diagnózist felállítani. Főleg ilyen fiatal korban. Hagyd békén szerencsétlen gyereket.
2022. márc. 12. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Hiába támadtok, nem én találtam ki, hogy autista, hanem a gyermekneurológus. Küldött is további kivizsgálásra. Én csak érdeklődöm, mivel én is kicsinek tartom ehhez.
2022. márc. 12. 07:51
 7/18 anonim ***** válasza:
88%
Azért az, hogy nem beszél babanyelven sem, nem mutogat, nem figyel a nevére, nem hajt végre utasításokat problémára adhat okot. Első körben hallásvizsgálatra kellene vinni.
2022. márc. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Halláson már voltunk, ahol audiológus és szurdopedagógus is vizsgálta. Jól hall. A szurdopedagógus viszont mondta, hogy viselkedése korának nem megfelelő. Ezért is megyünk további vizsgálatra. De az autizmus diagnózishoz kicsinek tartom, csak érdekel ki mit gondol.
2022. márc. 12. 08:05
 9/18 anonim ***** válasza:
49%
Igen.
2022. márc. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
66%

17 hónaposan a szakemberek (nem neurológus, nem gyerekorvos, nem védőnő, hanem erre szakosodott team) sem ad ki diagnózist, okkal. Nem lehet megállapítani ilyenkor még.

Viszont ha problémát látsz, akkor vidd el fejlesztésre. Minél előbb, annál jobb, mert most még nagyon jó időben vagy. Lesd el mit csinálnak egy ilyen fejlesztésen, és otthon te is foglalkozz vele hasonlóan.

2022. márc. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!