Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mennyire elvárt egy 2,5-3...

Mennyire elvárt egy 2,5-3 éves gyerektől, hogy szóljon, ha folyik az orra?

Figyelt kérdés
2022. jan. 26. 14:31
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Oviban kezdéskor azonnal azt jelezték, hogy tanítsuk meg egyedül fújni ( igaz náthásan nem lehet vinni, de attól van olyan, hogy kell)



3,5 évesen nem szól, hanem fújja


2 éves gyerekem hol szól, hol nem..

Ha már kifolyt, akkor szól😅


Nem tudom hivatalosan elvárás-e

Csak a tapasztalatomaz írtam, és az ovi álláspontját.

2022. jan. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön nagyon sok családnál voltam dada. Kb 2-2,5 éves koruk körül tanítottam meg nekik, hogy szóljanak, ha folyik az orruk. 3-3,5 évesen pedig már egyedül kifújták.
2022. jan. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
Semennyire. Az enyém nem is beszélt ennyi idősen. Óvónők megtörlik az orrukat, akinek kell, középső csoport.
2022. jan. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
Sajnos a lányom sem mindig szól, csak ha már nagyon zavarja. Kifújni nem tudja még maga (3 éves lesz jövő hónapban).
2022. jan. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
2 éves kisfiam magától szól (nem tanitottuk, csak őt zavarja ha taknyos vagy eldugult az orra). Kifujni egyáltalán nem tudja még, próbálkozik de semmi nem jön szinten. Nem hiszem hogy elvaras lenne, hogy szóljon, szerintem ha olyan a gyerek hogy nem zavarja, nem fog szólni, bár lehet próbálni tanítani.
2022. jan. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
49%
2 éves fiam szól ha folyik az orra. Mondjuk ő beszél és önálló is, tehát tesz róla ha valami zavarja. Ki is tudja fújni.
2022. jan. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!