Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Covid elleni oltás melléktünet...

Covid elleni oltás melléktünetei kisgyereknél?

Figyelt kérdés
5,5 éves a kisfiam, pénteken kapja az oltást. Aki már vitte, az tapasztalt mellékhatást a gyereknél? És ha igen, mit?

#gyerek covid oltás
2022. jan. 19. 09:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Az enyémeknek másnap kicsit fájt a karjuk. Más nem volt. De ez se mellékhatás, hanem normális oltási reakció.
2022. jan. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%
A 9,5 éves fiam tegnap kapta. Picit fáj a karja, de eddig semmi más.
2022. jan. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
5 éves elsô oltás után semmi, második után másnap picit az oltott válla fájt. Ovis csoportban egy kislány nagyon fáradt volt délután és volt kis hôemelkesése.
2022. jan. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2022. jan. 19. 12:10
 5/14 anonim ***** válasza:
80%
Enyhe karfájdalom volt csak.
2022. jan. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
27%

Az én gyerekem gyíkemberré változott tőle.

(Remélem, ez a válasz az eddig mindenkit bőszen lepontozó oltáselleneseknek is megfelel.)

2022. jan. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%
7 éves a lányom. Kicsit fájt a karja mindkettő után, semmi egyéb.
2022. jan. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Én is néztem, mi ez a lepontozás...
2022. jan. 19. 14:08
 9/14 anonim ***** válasza:
46%

Nekem 12 éves a lányom, este 6-kor kapta az oltást, utána egész este virgonc volt, nagyon vidám, örültünk, hogy ilyen jól viseli. Másnap reggel lázzal kelt, és fájt a karja is, végigfeküdte a láz miatt a napot, a lázcsillapító nem sokat ért, folyamatosan 37.6 és 38.4 közt ugrált neki. Még este is hőemelkedéssel aludt el, na mondom mi lesz ebből másnap. Hát mintha elvágták volna, másnap semmi baja nem volt már, újra a régi volt.

Azt mondta egy anyuka, hogy valszeg azért ütötte ki ennyire az oltás, mert előtte 4 hónappal átesett a víruson, és ez normális, hogy komolyabb reakciót vált ki az oltás. Én is csak ilyen semmiségeket olvastam előtte a gyerekek oltásáról, hideg zuhanyként ért, hogy ennyire belázasodott. De akkor talán tényleg azért, mert már ismerős volt a szervezetének a téma, és az immunja megküzdött az oltással, vagy valahogy így sikerült lenyugtatnom magam, hogy emiatt. :) 1 hét múlva megyünk az ismétlő oltásra, hát lázcsillapítóval készülök azért. :)

2022. jan. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
34%
Kedves 9-es! 2-es válaszoló vagyok. Én csináltattam a fiamnak múlt héten ellenanyag mérést, van antitestje, volt covidos (szerintem december elején). Ennek ellenére továbbra sincs semmi baja, ahogy a barátnőm fiának sem, aki igazoltan pozitív volt decemberben. Szerintem egyszerűen csak a te lányod szervezete érzékenyebben reagált. Nem vagyunk egyformák, mindenki szervezete máshogy reagál.
2022. jan. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!