Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit tegyek ha lázas a fiam?

Mit tegyek ha lázas a fiam?

Figyelt kérdés
Az egész család elkapta a covidot. Mertem a fiam lazat, vegbelbol 37,8 volt. Mikor kell elkezdeni a lazcsillapitast? Estere nem nagyon akart cicizni, de nem volt nyűgös. Adhatok neki más italt is? A doki csupán annyit mondott h néha zuhiztassam le… -.- 3,5 honapos
2022. jan. 15. 19:49
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Éjszakára adj neki lázcsillapítót. Én 38.6 után adok, ilyen picinek 38 felett már adtam.

Forralt vizet adhatsz, de a szopásnál nincs jobb, ha az nem kell szerintem más sem, kináld gyakran.

Az étvágytalanság is a covid miatt van.

2022. jan. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
3%
Nurofen kúp nézd meg hány hónapos kortól lehet adni, 5 tized fokot hozzá kell adni a méréshez.
2022. jan. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%

A végbélben mért értékből vonj le fél fokot, tehát 37.3, az nagyjából kezdődő hőemelkedés. Én ezzel még nem tennék semmit, túl azon, hogy figyelem, hogyan érzi magát, és milyen irányba változik.

Szoptasd, ha szükséges pici vízzel kínáld pluszban.


Ha lázas lesz, akkor germicid c kúp, illetve tudtommal 3 hónapos kortól adható nurofen szirup, de ennek azért nézz utána.

2022. jan. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
2: azért butaságot ne mond. végbélben mért hőnél fél fokot LEVONNI kell, nem hozzáadni. szóval ez még csak hőemelkedés. én azon az elven vagyok, ha a hőemelkedés látszólag megviseli a picit, akkor csillapítom. ha a láz nem viseli meg, nem csillapítom, csak ha magas. szóval a közérzeten múlik. nekem se jó 37.4-el végig szenvedni a napot, ha veszek be gyógyszert és jobban is leszek..
2022. jan. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
ne mondj*
2022. jan. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Eleve nem kell csillapítani a lázat, a magasat sem, ha a eszik/iszik, nem bágyadt. Nem a hôfoktól függ a lázcsillapítás. Ez csak hôemelkedés, de figyeld, nem bágyadt-e és szopizzon.
2022. jan. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%
Bocsánat, valóban le kell vonni. Elírtam. Talán megbocsátható, elvégre, nem gyerekorvosként adtam tanácsot.
2022. jan. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!