Volt a babátok covidos?

Figyelt kérdés
3,5 honapos a fiam, és rettegek h elkapta az apjától a covidot. 2 napja érzi magát rosszul a férjem, fajnak az izuletei, ezért hétfőn csinált tesztet, az negatív lett, majd ma meg egyet az már pozitív. Az én tesztem negatív. O már a másik lakasunkban van karantenban. Ha nalatok volt ilyen, hogy viselte a baba a covidot? Egyébként iszsz fiu, tehat ilyenkor véd az anyatej valamit nem?
2022. jan. 12. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Az anyatej akkor véd, ha épp kigyógyultál a covidból. Akkor vannak a tejben antitestek. Különben honnan lenne?
2022. jan. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%
Ha a teszted negatív, nincs a tejben antitest.
2022. jan. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%

Barátnőm újszülött babával volt covidos. Mire hazament a kórházból, hazavitte neki a család, mindenki + volt, betegek is. A babáról nem tudni, hogy elkapta-e, mert nem volt semmi tünete, és őt nem tesztelték. Nem óvatoskodtak semmit, szóval nem volt maszkhordás otthon, anyától puszit is kapott, viszont végig szoptatta, kapta az antitesteket.

Te is lehetsz még +, a férjednek is később mutatta, az omikront meg sokszor csak a PCR mutatja ki. Ha te is elkaptad, akkor a szoptatás megoldja a dolgot, ha nem kaptad el, akkor már nem is fogod, hisz nincs ott. Legrosszabb esetben csak a baba fertőződött meg, te nem, mert akkor nincs mivel védened, de akkor se valószínű, hogy komolyabb baja lenne ebben a korban.

2022. jan. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Igazolt pozitív voltam én is és a férjem is. A nagyobbik gyerek 4 éves, a legkisebb 1,5 hónapos volt akkor. Kizárólag mi felnőttek voltunk tünetesek, lázasak, köhögősek, a gyerekek nem. A kicsit szoptattam még. Valószínű, hogy ők is elkapták, de nem volt semmi tünet.
2022. jan. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
87%
Barátnőméken végigment, apa, anya, kisbaba. Azt mondja a baba viselte a legjobban hármuk közül, bár volt láza, de még akkor is vigyorgott 🙂
2022. jan. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!