Szemdagadás fogzáskor?

Figyelt kérdés
Ma reggelre a 16 hónapos fiam bal szeme kicsit bedagadt. Kis város,doki nincs,de felhívtam a gyerekügyeletet és Fenistil cseppet mondták,kapott is. Ez volt 2 órája de még most sem egyformák. Semmi egyéb baja, a szeme nem piros,nem váladékos,nem dörzsöli. Csípést se látok rajta. Semmi újat nem evett és be se üthette. A szemfoga viszont jön,azzal szenved napok óta. Szerintetek lehet attól? Járt valaki így? Az ügyelet lerázott annyival,hogy ha pirosodna hívjam vissza őket.

2021. dec. 24. 10:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindig azt magyarázták, hogy fogzástól nem lesz beteg a gyerek, de a fogzás miatt csökken az immunrendszer védekező képessége és könnyebben benyal valamit. Szóval a végeredmény ugyanaz :)

Törölgesd nagyon meleg (de nem forró) vízzel, szemész rokonaim kb. mindenre ezt szokták javasolni. Ha pedig nem javul holnapra, akkor valami szemcseppet kell majd keríteni neki (általában Tobrexet szoktak felírni, bár nálunk volt, amikor a gyerek pont arra volt allergiás...).

2021. dec. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
37%
Kamillateába áztatott vattával törölgetheted óvatosan (kívülről befelé), az általában segíteni szokott.
2021. dec. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%

Az én gyerekemnek ödéma okozta, ha az előző nap sokat sírt, akkor másnapra dagadt szemhéjakkal ébredt.

Én betettem egy kiskanalat a fagyasztóba, és ha jól lehűlt rátettem a szemére. Pillanatok alatt lehúzta a duzzanatot.

2021. dec. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kislányomnak is ki volt pár napja dagadva én is kamillateába áztatott vattát tettem rá. Másnapra nyoma se volt.
2021. dec. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!