Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit ehet hasmenés mellett?

Mit ehet hasmenés mellett?

Figyelt kérdés
3 éves kislányomnak megy a hasa már több napja. A gyermekorvos diétát és probiotikumot ajánlott. Tartjuk is persze, de így sem nagyon akar elmúlni. Ráadásul alig eszik vmit, mert már nem kellenek neki ezek az ételek. Sem párolt zöldség (krumpli, répa), kenyeret sem eszik, néha egy kis kekszet elmajszol. Vizet iszik, a teát nem szereti. Mit adják neki? Inkább nem eszik, minthogy azokat, amiket kellene. Tudnátok ötleteket, mik azok, amiket szeret egy gyerek, de nem árt ilyen esetben? Soha nem volt eddig hasmenése, tanácstalan vagyok.

2021. nov. 29. 21:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekünk is a főtt krumplit és répát ajánlották.

A védőnő még ezeket a répás kubu italokat mondta, de azok nem tudom mennyire jók..

Esetleg háztartási keksz, sótlan ropi.

Mást nem is tudom mit adhatnál neki. :/

Jobbulást kívánok!!

2021. nov. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Remélem meggyógyúl a kislányod. Ezek nekem mindig beváltak. :)


-háztartási keksz

-étcsoki (nem tudom mennyit eszik, vagy egyáltalán adtok-e neki)

-kóla (bár ez egy 3 éves kislánynak nem a legjobb, de hat)

-reszelt alma 🍎


Igazából ennyi

2021. nov. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Rizst is ehet
2021. nov. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen, a rizst is mondta az orvos, de azért sem rajong. Sajnos alapból is elég rossz evő. De próbálkozok. 🙂
2021. nov. 29. 22:01
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Folyadék pótlás nagyon fontos. Ha nem is nagyon akar enni (ropi, keksz, főtt krumpli, főtt répa, rizs) akkor is igyon sokat mert kiszáradhat. A kubu pép az jó. Nincs benne cukor és folyadékot is pótol
2021. nov. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a banán is "fogja a hasat".
2021. nov. 30. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A mi orvosunk nem javasol diétát, azt mondja ez már nagyon elavult szemlélet. Folyadékpótlásra viszont rehidratáló folyadékot ajánl, porok, amiket vízben lehet oldani, lehetőleg hűtve, mert úgy finomabb, de amúgy is teljesen vállalható ízük van.
2021. nov. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7-essel értek egyet, a mi gyerekorvosunk az újabb ajánlásokat követi, már nem ajánlanak kifejezetten szigorú diétát.


[link]

2021. dec. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!