Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hogy bírjátok, amikor úgy...

Hogy bírjátok, amikor úgy beteg a gyerek, hogy azt ti is elkapjátok tőle?

Figyelt kérdés

A lányom 15 hónapos, elkapott valami csúnya hányós-hasmenős vírust, rajta kb egy nap alatt végigment az egész, mi az apjával egész hétvégén haldoklunk, a nagyanyja is elkapta szerencsétlen, ő is szenved péntek óta. Nyilván egy 15 hónaposnak, amikor teljesen jól érzi magát, csak alkalmanként kicsit folyósabb termék kerül a pelusba, nem tudom megmondani, hogy akkor most tessék magát elfoglalni, mert anyuék éppen papot hívnak lassanként.


Amikor ilyenek vannak, akkor ti hogy bírjátok, hogy kezelitek az egészet? Nagyobb gyerekkel vajon könnyebb? És ha van már kettő/több, teszem azt egy ovis, aki minden gethát hazavisz, meg egy kisbaba? Erre vannak jól bevált trükkjeitek? Hogy tudjátok ellátni a gyerekeket úgy is, hogy kb magatokat sem tudjátok?


2021. nov. 14. 18:47
 1/7 babyboom567 ***** válasza:
62%
Tavaly decemberben nagyon beteg voltam, az ágyból sem tudtam kikelni(négykézláb másztam ki a wc-re is),4 éves volt a gyerek, a férjem reggel behordott az asztalra minden ehető meg iható dolgot, hogy a gyerek kiszolgálja magát,és ennyi.Mesézett ,játszott,túléltük.
2021. nov. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát mi most pont így voltunk 3 éves fiam beteg lett láz, köhögés orrfolyás, szerdán már nekem is minden bajom volt probáltam pihenni de nehéz mellette. Hal isten már jobban vagyok
2021. nov. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát lehet ezért itt megköveznek, de amikor most a 3 évesem beteg lett, és én is meg a kicsi is elkaptuk, és nagyon de tényleg nagyon szarul voltunk, akkor én elővettem a laptopot és mesét nézett a nagyobb. A kicsi a láztól kb átaludt az egész napot, és én is csak ott feküdtem közöttük. Nem kelltünk ki az ágyból. A nagynak is annyira fájt mindene, de főleg a hasa, hogy csak magzat pózba gubbasztott. Akár milyen ördögtől valónak tartják én megváltásnak éreztem 200x-ra is végig hallgatni a jégvarázst, mert a gyereket is lekötötte, és kicsit megfeledkezett a fájdalomról, illetve én is tudtam pihenni. A férjem behozta nekünk amire szükségünk volt, amúgy jó messzire elkerült.
2021. nov. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Huhh, nem egyszerű az tuti!

Lányom nyáron a bölcsiből hozott haza Noro vírust ami egy elég combos hányós-hasmenős vírus, dög rováson voltunk mind a hárman. Akkor ismerte meg Peppa malacot. Nem csak azért mert alig bírtunk megmozdulni az apjával (nincs segítségünk) de neki sem volt semmihez kedve/ereje, csak nyöszörgött, könyveket se nézegette velem, pedig azt imádja. Volt pár megfázás is, mióta bölcsis, igazából felváltva a férjemmel osztjuk meg a teendőket, attól függően melyikünk van kevésbé rosszul. Kaját rendelünk vagy minimálban toljuk, a takarítás meg megvár, amíg jobban nem lesz valamelyikünk.

Ha csak én vagyok beteg, akkor sokszor lefekszem mellé a földre és úgy "játszok"vele.

2021. nov. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
Mennyire mesés szülőnek lenni ,csupa áldás és ajándék. Imádom,hogy most ősszel 2hetente jöhetek én is táppénzre, mert beteg a gyerek. Azt meg külön imádom, mikor átragad rám is, és én is lebetegszek.
2021. nov. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én mindent elkapok a fiamtól. Hazahozza a bölcsiből. Hiába vitaminozok mindenkit. Annyi, hogy nekem nem olyan durván jön ki, nincs lázam.. stb., és hamarabb meggyógyulok.
2021. nov. 15. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát az ember erőt vesz magán, és csinálja. Fájdalomcsillapító, gyógyszerek, bármi ami enyhíti a tüneteket. És igen, ilyenkor fel kell adni az elveket is akár, és le lehet ültetni a gyereket vmi normális mesét nézni, amíg a szülő szusszan egy kicsit meg összekapja magát, nem fog a gyerek belehalni. Az én 2 éves lányom minden reggel Babócát vagy Binget néz abban a fél órában, amíg én megiszom a kv-m és rendbeszedem magam a fürdőben. 🤷 Jöhetnek a kövek.
2021. nov. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!