Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 0-3 honapos gyermek lázas...

0-3 honapos gyermek lázas vagy covidos?

Figyelt kérdés
Volt valaki akivel ez történt? 7 hetesek vagyunk, és felek h osszeszedunk valamit. Igaz mi nem jarunk emberek koze, csak sétálni, de a férjem igen :(
2021. nov. 12. 18:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
72%
Ilyen kicsi gyereket ha lázas kórházba kell vinni.
2021. nov. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Derjaderja ***** válasza:
Nálunk is épp 8 hetes lett a fiam, amikor covidosak lettünk. Nem kellett kórházba menni,nő viselte a legjobban, 1-2 napig volt náthás meg tapintásra melegebb.
2021. nov. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
72%
Nekem háziorvos azt mondta ha 3 hó alatt lázas lesz, azonnal kórház! Nagyon hamar katasztrófa történhet ilyen picivel.
2021. nov. 13. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Köszi, igen tudom hogy kórház. Szerencsere az én gyerekemnek semmi baja, csak kiváncsi vagyok, hogy akinek volt, mi lett vele, lett e valamilyen komolyan következménye?
2021. nov. 13. 01:54
 15/20 Derjaderja ***** válasza:
0%
13. Hát ez túlzás szerintem, sok mindentől függ, kell-e kórház (vagy orvos), persze ha a szülő úgy látja, hogy igen, akkor jobb menni.
2021. nov. 13. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
42%
15 ez nem túlzás, hanem protokoll, mivel az ilyen kicsik ritkán lázasak és ha igen, az általában már komoly. Plusz nem jó még a saját testük hőszabályozása sem plusz hamar kiszáradnak. De szerencsére nem te döntesz erről, hanem a gyerekorvos, így biztosítva van, hogy Facebook anyuka nem nyírja ki a lázas újszülöttet mert mégis csak túlzás korhazba vinni…
2021. nov. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Derjaderja ***** válasza:
0%

A gyerekorvosnak nyilván könnyebb rá se nézni es kórházba küldeni, mint megvizsgálni és ellátni.

Láz és láz, ok és ok között is van különbség, és az általanos állapota, tàplálhatósága is számít, miközben a kórházba utazás okozta terhelést is mérlegelni kell.

Nekem eszemben sincs dönteni arról, hogy más mit csináljon, de nem gondolom, hogy egy náthás 38,1 fokos lázas, de jókedvű, jól etethető 2 hónapost kötelező lenne kórhàzba vinni. Egy magas lázas, irritàlt vagy aluszékomy babát, illetve ha nem ismert a láz oka, meg nyilván muszáj.

2021. nov. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Derjaderja ***** válasza:
0%
Ezenkívül még az első és a második 6 hét sem ugyanúgy szàmít.
2021. nov. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
71%
Mivel a gyerekorvos nem vesz vert, mintát, nem elemez és ránézésre nem tudja megállapítani, mi okozza a lázat, még szép, hogy kórházba küldi. Ne viccelj már. És inkább érje a kis lelkét trauma és mondjak, hogy haza lehet vinni, mint napokig ülsz a babérokon aztán nagy lesz a baj. Igazából nem akarlak meggyőzni, szerencsére nálad sokkal okosabbak találják ki, hogy kell egy mennyi idős gyereket kezelni.
2021. nov. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Derjaderja ***** válasza:

De mért sértegetsz?

Általában igen, kórházba kell küldeni, de nem mindig, ezt talaltam most utánaolvasva is.

Ha ismert a láz oka és nem magas és jól van a gyerek, akkor szerinted milyen vérvétel kellene?

De persze jobb bevinni, mint nem. Mi nem vittük, amikor covidosak voltunk, telefonon beszéltünk a gyerekorvosunkkal, és teljesen elegedett volt, nem javasolta, hogy hatósági karantenból utazgassunk betegen 2 beteg gyerekkel, akik közül a 2 hónapos náthás volt és a legmagasabb hője 1 v 2 délutan 38 volt korrigálva.

2021. nov. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!