Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » A gyereknáthát mennyire...

A gyereknáthát mennyire veszitek komolyan?

Figyelt kérdés
Úgy vélem, hogy ovis és iskolás gyerekek náthásan mehetnének oviba iskolába, hiszen ha nem akkor az egyik szülőnek otthon kellene vele maradnia, vagy ti nálatok milyen betegég a határ, hogy otthon maradhat a gyerek
2021. okt. 3. 09:49
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
Sajnos most a covid miatt lehet a te gyerekednek csak egy nátha, egy tanárnak lehet az élete.
2021. okt. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Ezzel az a baj, hogy ovis még hiányozhat is kb.egész náthaszezonban (csak legyen, aki vigyáz rá), ha viszont a sulist tartod otthon minden orrfújásra, akkor lemarad, nagyon nehezen hozza be, szélsőséges esetben pedig akár annyi hiányzása is összegyűlhet, hogy évet kell ismételnie.

Én akkor tartom őket otthon, ha tényleg láthatóan rosszul vannak, tehát folyamatos orrfújás, rossz közérzet stb. Ezt otthon 1-2 nap alatt kifekszik. Ha amúgy jó a kedvük, csak néha fújják az orrukat, mennek iskolába.

2021. okt. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%

Mennyire veszem komolyan az ovis gyerekeimnél?


Kérdezd meg a 6.5 évesemet aki rendszerint 2 nap alatt arcüreggyulladást kap 40 fokos lázzal egy kis náthától..

2021. okt. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3as tehát akkor te nem viszed be betegen, mert kicsit folyik az orra, Honnan tudod, hogy arcüreggyulladása van? Amúgy szerintem kinövi, nem kell aggódni
2021. okt. 3. 10:29
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább az a kérdés, hogy viheted-e betegen, mert nálunk nem.
2021. okt. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a gyerekem gyengébb immunrendszerű születéséből adódóan, az mellett allergiás típus, gxakorlatilag többet van itthon mint oviban.. Ősztől tavaszig nem idült nem heveny bronhitises.

Arcüreg. Nem hiszem, hogy kinővi, én is nővérem is ilyenek vagyunk.

amúgy pedig 1.nap vizesen folyik az orra, 2 nap már sárga 3.nap már zöld és ki se jön max hátrafelé csorog és 40 fokos láz, amellett meg majd megfullad a lefelé csorgó váladéktól és persze fáj a feje.

2021. okt. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha napi 2-3x kell orrot fújnia, és akkor is átlátszó, vízszerű cucc jön ki az orrából, akkor viszem oviba. Ha térdig taknyos, pláne mellé még egész nap köhög is, akkor nem. Persze mindkét esetben feltételezve, hogy nem lázas, mert ha lázas, akkor nyilván fel sem merül, hogy menjen.
2021. okt. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
42%

Én komolyan veszem.

Sajnos soksn nem veszik komolyan.

Oviban is amikor láttam, hogy folyik az orra otthon maradtam vele, mert otthon nyugodt körülmények között jobban gyógyulnak a gyerekek.

Az iskolában is így csinálom.

Orvoshoz ritkán viszem sőt most nem is lehet csak ha lázas.

Van aki betegen viszi a gyereket. Reggel telenyomja lázcsillapítóval hátha kibírja egész nap.

2021. okt. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!