Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Nem túl sok ennyi oltás...

Nem túl sok ennyi oltás egyszerre?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki, hogy babánk első (2 hónapos) oltási időpontján 4 oltást fog kapni, a két kötelező oltást (Pentaxim, Prevenar) és két választottat (Rota - szájon át, NeisVac). Már kéthetes korában megkaptuk a féléves oltási időpontokat, mert az orvosa nagyon elfoglalt. Én viszont aggódom, hogy ez azért túl sok oltás egyszerre. Hogy szokták ezt, ha van választott oltás is? Nem kéne jobban elosztani az időben? Vagy túlélhető?

2021. aug. 27. 15:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy emlékszem nekünk is volt ilyen. A gyerekorvosoknak van ebben tapasztalata, ami nagyon erős immunreakciót vált ki és megterheli a szervezetet, pl. Bexsero azt nem is adják mással együtt.
2021. aug. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%

Figyu, én nem adatnék 4et be egyszerre, az tuti.


A rota amúgy is hasmenést okozhat akár egy hétre is. Az már önmagában kellemetlen. Plusz még egy kis hőemelkedés valamelyik másiktól, és kész a baj.


Plusz a rota után hetekig fertőző lehet a baba széklete, ezzel nagyon vigyázz! Bár a dokik el szokták mondani. Vagy nem.

2021. aug. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

Nem túl sok.


Egyrészt a rota elleni oltások betegtájékoztatójában is benne van, hogy mehet a legtöbb kötelezővel és a NeisVac-kal egyszerre. ( [link] És nem lesz utána hetekig fertőző a széklete... Atmegy rajta és ennyi. Kakis peluscsere után másnap érdemes alaposan kezét mosni.


Amúgy mi is így kaptuk. Most 10 hónapos a kislányom, semmi mellékhatást nem tapasztaltunk.

2021. aug. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
35%

De, utolsó, sokáig fertőző marad. Nem kell eltagadni ezt, attól még jó az oltás.


Bárcsak az én lányom is megkaphatta volna. Neki nem lehetett beadatni.

2021. aug. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
A mi gyerekorvosunk minden oltást blokkosít. Kéthónapos mellé megkapta a bexserot, most egyévesen az ismétlő bexsero és varicella is ment. Minden oltás után 1 napos nyűgösség, a bexserok után hőemelkedés és ennyi. Nem egy aggódós, defenzív fajta orvos, teljesen megbízom benne. Az elsőnél én is aggódtam a rémhírek miatt, de most már nem teszem.
2021. aug. 30. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
59%

Szia.

Mi 2 hósan 3-at kaptunk.A 2 kötelezőt és a rotát.A neisvac c most 3 hósan akarták amikor szintén 3-at kapott volna.Az unokatesóm gyerekorvos mellett asszisztens és kórházban is dolgozott gyerekosztályon,kikértem a véleményét és az ő tanácsára nem engedtem csak 2 beadni.A neisvac c-t majd 5 hósan és 7 hósan fogja kapni.Ezekkel az oltásokkal lehet rugalmasan menni.Azért tolják beléjük egyszerre hogy ne mászkáljanak vissza!Nonszensz!!!!Ha még nem vagytok túl én azt javaslom hogy 2-t engedj csak vagy max a rotát még de a neisvacot ráér.Azért gondoljunk bele mennyi mindent "beléjük tömnek" és hogy a szervezetét mennyire megbombázzák!

Biztosan nem fog nekik tetszeni de simán eltolathatod!

Meg lehet kövezni de a hülye covid miatt azért nemár hogy mindent egyszerre le akarnak tudni!Régen ez nem így volt!

2021. szept. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
59%
Hiába van a tájékoztatóban hogy be lehet adni ezzel azzal, az a nagy altalanossag. aArota nekem mindkét gyereknek sok reakciót okozott így egyáltalán nem volt jó, hogy nálunk is erőltették ezt az egyszerre mindent dolgot.
2021. szept. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!