Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Egy baba hányszor betegedhet...

Egy baba hányszor betegedhet meg vírusos kórokozóktól? Valamit tehetnék ellene/érte?

Figyelt kérdés

Még én sem értem hogy kérdezzem ezt meg, szóval bocsi.

Itthon vagyunk szinte állandóan a 10hónapos csajszival (hatalmas udvar, jószágok, homokozó, stb )

Szóval közösségbe nem igazán megyünk.

Mégis kapott már el rotát (durva lefolyású volt)

Most pedig ismét lázas hasmenéses , épp egy hónap telt el. Kitudja mi-honnan.

Állattól kaphat olyat amit mi felnőttek nem? Tisztán, rendesen vannak tartva (pl kutya,kecske)

Amivel egyszer már megfertőződik,elvileg mégegyszer az már nem okoz olyan durva időszakot, nem?

Mit csináljak? Ne engedjem abszolút állatok közelébe? (Imádja őket..) De akkor meddig? Meg lehet erre "érni"? Ha igen, mikor?

Vagy lehet inkább a homokból nyerte ezt a mostani kórságot..?


//Kérem aki úgy válaszolna ahogy nem kellene, az ne tegye.//



2021. jún. 17. 16:25
 1/5 hollófernyiges ***** válasza:
100%
A rota és kalicivírust tőletek vagy látogatóktól, játszótéren is elkaphatja, mert aki párszor elkapja, annál már nem okoz tünetet. Állatoktól inkább bacis fertőzést lehet elkapni.
2021. jún. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mást nem nagyon tehetsz, minthogy beoltatod ami ellen tudod, és magatokat beoltatod, ami ellen a babát még nem lehet. Amiket írsz, az alapján nem gondolnám, hogy életszerű lenne még ennél is óvatosabbnak lenned, így is az vagy. Amit így is elkap, azt ésszerű határok között nem lehetett kivédeni.
2021. jún. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A rota sajnos nagy túlélő, ha rajta maradt játékon, padlón, kiságyon, bárhol, akkor sajnos simán elkaphatta még egyszer! A mellettünk lévő ágyon fekvő kisfiú szüleinek mondta a doki, amikor mi szalmonellával voltunk bent a fiammal. Az első rota után egy hónappal kerültek újra kórházba, megint rotával. Egy életre megjegyeztem... Jobbulást kívánok Nektek!
2021. jún. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a kislányommal 4x voltam kórházban hányás-hasmenés miatt.

1x sem tesztelték, hogy rota vagy calici vagy más vírus. Úgyhogy pontosan nem tudom, hogy mindig ugyanaz volt-e.


De mivel a rota elleni oltást nem kaphatta meg, akár lehetett az is több alkalommal.

2021. jún. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát!

Sajnos kapom a családtagoktól hogy óvatlan vagyok mert pl hagyom a földön játszani, na meg az állatokra mutogatnak.( Nyilván ürüléket elkerülve..)

Közösségbe 2hetente 1x ha megyünk. Mi. De ők ugye többször is mert velejárója az életnek. Csak rosszul esik a hibáztatás,meg hogy szinte tőlem féltik " mit csinálok vele". Holott csak szép kedves tanyasi jellegű gyermekkort szeretnék neki nyújtani. Szeresse az állatokat és mindent.

A rotát is a kórházban kaptuk el. (Húgyúti fertőzés közben)


Akinek van ilyesmi ( kinti)állatos tapasztalata, elmondaná mit hogyan csinál /-na ?

2021. jún. 18. 12:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!