Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 1 tipusú diabétesz a kislányom...

Tündi0212 kérdése:

1 tipusú diabétesz a kislányom nálatok beállt a vércukorszintje?

Figyelt kérdés
3 hete derült ki 4 szer inzulin az eddig nagyon sokat hipózott orvosa az inzulin adagot levette jóval a felére rá 3 napra az éjszakaira vissza kellet rakni 2 egységet mivel ott magas volt .Most 3 napja csak egyszer hipozott de voltak neki jó értékei5-10 között . akinek a gyermeke cukorbeteg elmondaná a tapasztalait hogy ez egyszer beáll? gondolom nem fog fixen 6-7 lenni neki mindig de 5-9 között. vagy mindig ugrál össze vissza. nektek milyen értékeitek szokott lenni? diétát nagyon jol tartjuk számolunk mérünk. köszönöm
2020. okt. 3. 11:35
 1/3 anonim ***** válasza:
76%
Egyáltalán nem lehet érteni, amit írsz. Borzasztó a helyesírásod. Mi lenne, ha tagolnád a mondanivalódat? Nálunk nem tud beállni a kislányod vércukorszintje. A fenti kérdésedre ez a válasz.
2020. okt. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, be fog állni. De ez már a sokadik kérdésed itt.

Szívesen válaszolok, nem ez a gond, de a gyerekkori diabetes nem az a téma, akkor itt kell megvitatni. Ha nem bízol az orvosban, ha kevés az info, amit kapsz tőle, ha nem kérdezheted, tessék másikat keresni.

2020. okt. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Látom nem mai kérdés de hátha...

Az én fiam is cukorbeteg és igen kell idő mire kitapasztalod hogyan hozd a normálishoz közeli állapotba a vércukrát.Az elején ráadásul nem ritka,hogy még van valamennyi saját inzulin termelése is ezért nehezebb.

Ingadozni mindig fog,elég egy front egy menstruáció lányoknál és borul az egész.

Fokozatosan állítsd be az inzulint,ha úgy látod pl 3egység nem elég akkor emeld eggyel a következő étkezésnél.

Illetve ha már magas lett, akkor lehet korrigálni egy plusz beadott adaggal,ennek mennyiségét szintén ki kell tapasztalnod.

Ez mind idő, és kell a türelem. Bele fogsz jönni és nem szabad állandóan ráparázni.

Tudom,hogy nehéz,de kitartás.

Az orvosokról csak annyit,hogy ők is csak kísérleteznek a legtöbb esetben. Nekem is megmondta a doki hogy ki kell otthon tapasztalni. Ők adhatnak tanácsot,de mivel nincs két egyforma cukros,így nincs két egyforma bevált tipp sem.

Nekem az segít,hogy vannak szintén más anyuka ismerőseim akiknek cukros a gyermeke és így tudunk tippeket adni,egymásnak segíteni,kérdezni.

Nekik is azt mondta a dokijuk,hogy otthon tapasztalják ki mennyi az annyi.

2020. dec. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!