Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Bélféreggel kapcsolatban, mit...

Bélféreggel kapcsolatban, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

4 éves lányomnál felfedeztem kb 2 hónapja a székletében fehér pöttyöket.

Kaptunk Vermoxot. 5-en vagyunk, a dr.nő ebből csak neki és a legkisebbnek írta fel, mondván a többieknek nem szükséges.

Folyamatos ágyneműcsere, a vírus miatt alapból 1 használat után mosom a ruhákat, fertőtlenítek.


Menet közben nekem is lett, beszéltem a háziorvossal, írt ki 1 dobozzal, a családból mindenki bevett 1-1 db-ot (ahogy a dr.nő utasította) + szedtem cseppeket, fokhagyma kapszulát, magamnál azóta nem is tapasztaltam, a másik 2 gyereknél és az apjuknál abszolút nem. Viszont a 4 évesnek megint láttam a fehér pöttyöket (a petéket a székletben, hozzàteszem egyébként, hogy konkrét férget sose láttam, csak ezeket.)

Ma kellett az utolsó felet beadjam neki, de véleményem szerint már el kellett volna múljon. (még 1 szem maradt a 3.doboz gyógyszerből.)


Visszafertőződhetett?

Mit lehet tenni, ha ezek szerint nem sikerült kiirtani?

Már kivagyok teljesen, idegileg, anyagilag is beleőrülök, nem tudom, hány doboznak kell még elfogynia, azt addigra lehet, megint visszajön :S



2020. szept. 23. 17:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy féreg? Az nem pötty, inkább ovális alakú.
2020. szept. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ugyan ezt eljatszottunk a fiamnal 2x is mire kiderult emesztetlen etel volt.
2020. szept. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

A gyereknőgyógyász a végbélnyílásnál azt mondta, látja a petéket.

A háziorvostól akartam kérni székletvizsgálatot. Azt mondta, ha pont nem kerül bele a székletbe, álnegatív eredmény lesz és értelmetlen. Így nem tudom...

2020. szept. 23. 21:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!