Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Bélféreggel kapcsolatban, mit...

Bélféreggel kapcsolatban, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

4 éves lányomnál felfedeztem kb 2 hónapja a székletében fehér pöttyöket.

Kaptunk Vermoxot. 5-en vagyunk, a dr.nő ebből csak neki és a legkisebbnek írta fel, mondván a többieknek nem szükséges.

Folyamatos ágyneműcsere, a vírus miatt alapból 1 használat után mosom a ruhákat, fertőtlenítek.


Menet közben nekem is lett, beszéltem a háziorvossal, írt ki 1 dobozzal, a családból mindenki bevett 1-1 db-ot (ahogy a dr.nő utasította) + szedtem cseppeket, fokhagyma kapszulát, magamnál azóta nem is tapasztaltam, a másik 2 gyereknél és az apjuknál abszolút nem. Viszont a 4 évesnek megint láttam a fehér pöttyöket (a petéket a székletben, hozzàteszem egyébként, hogy konkrét férget sose láttam, csak ezeket.)

Ma kellett az utolsó felet beadjam neki, de véleményem szerint már el kellett volna múljon. (még 1 szem maradt a 3.doboz gyógyszerből.)


Visszafertőződhetett?

Mit lehet tenni, ha ezek szerint nem sikerült kiirtani?

Már kivagyok teljesen, idegileg, anyagilag is beleőrülök, nem tudom, hány doboznak kell még elfogynia, azt addigra lehet, megint visszajön :S



2020. szept. 23. 17:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Jó lenne tudni hol szedte össze..

Kutya van a közelben?

Keresztlányom a vizslájuktól kapta el, kB 3 hónap volt míg rendbe jött.

2020. szept. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Semmilyen állat nincs.

Régebben volt, hogy simogatott kutyát, macskát, utoljára talán júniusban.

2020. szept. 23. 17:55
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt kellene kideríteni, hol fertözödik meg, esetleg óvodában vagy hasonló helyen kerül érintkezésbe vele, vagy játszótér (vagy otthoni) homokozóban is lehet fertözö anyag.
2020. szept. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Panelban lakunk.

Óvodába jár, de ez már előbb fennállt.

A problémát súlyosbítja, hogy egy ideje rágja a körmét.

2020. szept. 23. 18:13
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
PEdig csak a fertözés forrását kell megkeresni, más megoldás nincs.
2020. szept. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Matracban pl meg tud megtelepedni?
2020. szept. 23. 18:23
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehet, hogy a körme alól szedi össze. Éjszaka ahogy viszket a feneke, meg akarja és a peték a körme alá kerülnek, majd ahogy rágja visszafertőzi magát. Fokozottan figyelj arra, hogy ne rágja a körmét és az orrát se piszkálják, mert úgyis fertőzz!
2020. szept. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
6 éves fiamnak is volt. 3 napig kellett 1 Vermoxot beszedni 24 óránként, majd 3 hét múlva újra ugyanígy és ez megoldotta. Mosás mellett a vasalást is mondták, hogy csak az a tuti, körmöket totál rövidre vágni és dupla alsógatya. Mi nem kaptuk el a gyerektől.
2020. szept. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Lerágja az egész körmét sajnos, állandóan, és már biztos vagyok, hogy ez a forrás.

A körömrágás elleni lakkot akarom megpróbálni neki.

+ ugye mint írtam 1 tabletta van még. Ha tegnap és ma kapott felet (nekünk úgy volt az adagolás, hogy 3 hétig 2 egymást követő nap fél-fél, 3 hét szünet, majd újra 3 hétig 2 nap fél-fél, ebből volt ma az utolsó), azt mikor kéne beadjam?

2020. szept. 23. 18:54
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ovi homokozó. Vagy játszótér.

Mosatlan zöldség gyümölcs.

2020. szept. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!