Mit csináljak, hogy a lányom ne kapjon el mindig a náthát az oviban?
Tele van kutatási eredményekkel az internet, mindkét oldal részéről. Vannak hivatalos- a konvencionális orvoslás által elfogadott kutatások, ugyanúgy, ahogy alternatív kutatások is. Azt se felejtsük el, hogy ameddig a hivatalos kutatások eljutnak a köztudatba, addig sok tíz év el kell teljen.
Pl a hivatalos álláspont szerint -már régóta- lázat csillapítani csak a közérzet javítása érdekében ajánlott. Ennek ellenére a köztudatban az van még mindig, hogy azonnal lázat kell csillapítani bárim áron. Volt idő, amikor a tojás volt a közellenség, ma már nem az. Volt amikor az állati zsír volt a legkárosabb az emberi szervezetre nézve és mindenki étolajat használt. Mára ez is kezd megváltozni. Volt, hogy a margarin volt a legegészségesebb a világon - én már nem is ismerek olyan embert, aki margarint enne.
Nehéz kiigazodni.
hivatalos álláspont szerint -már régóta- lázat csillapítani csak a közérzet javítása érdekében ajánlott. Ennek ellenére a köztudatban az van még mindig, hogy azonnal lázat kell csillapítani bárim áron."
Dehogy is, már a doki se mondd ilyet. Akkor kell ha a gyerek nagyon rosszul érzi magát.
Ez pont nem olyan mint a méz, tej.
Nem szeretnék mélyen belemenni a lázcsillapítás témakörébe, nem ezért írtam.
Csak pár gondolat ezzel kapcsolatban:
-én ismerek olyan háziorvosokat, akik egyből lázcsillapítót írnak fel. Szerintem vannak itt mások is, akik ismernek ilyet.
-ha itt a gyakorin beírod a keresőbe, hogy "lázcsillapitás", akkor láthatod, hogy az emberek jelentős része még mindig a régi felfogás szerint áll a lázcsillapításhoz.
-vajon mennyi idő telt aközött, hogy a tudományos szaklapokban megjelentek az új eredmények és aközött, hogy a háziorvosok áttértek rá?
Ez valóban nem pont olyan, mint a méz és a tej. Inkább arra szerettem volna rávilágítani, hogy az álláspontok állandóan változhatnak, új tanulmányok születhetnek. A konvencionális orvoslás SZERITNEM még nincs azon a szinten, hogy 100%osan, minden kétséget kizáróan ki tudja mutatni ezeknek a hosszú távú hatásait.
Ha ott tartana, akkor nekünk sem kellett volna "kísérletezni" a gyerekeinkkel, hanem a háziorvos egyből megmondja a tuti módszert és onnantól kezdve nem betegszenek meg olyan sűrűn a gyerekeink.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!