Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Enyhe megfázás kezelése?

Enyhe megfázás kezelése?

Figyelt kérdés

8 hetes babám köhög sírás közben (most már néha olyan mintha a köhögéstől sírna), illetve olyan innen kívülről mintha folyna neki hátul a fika, folyton nyelne és néha a hangja is bereked. A doki azt mondta még múlt héten hogy csak több napig tartó láz és fulladás esetén mehetünk be a rendelőbe... hát kösz :/

ti mivel kezelnétek?

egyébként jókedvű, nagyon élénk, egyáltalán nem megy rá a hangulatára/közérzetére, rendesen eszik is és alszik is, akkor rendesen veszi a levegőt. nem is volt lázas. Viszont mostmár kezd hurutos lenni a köhögése :( hétfőn mindenképpen felhívom a dokit hogy ugyan legalább a tüdejét hallgassa meg meg a torkát nézze meg...

mivel segítsek neki?


2020. ápr. 18. 22:16
 1/5 anonim ***** válasza:
38%
Én be nem vinném orvosi rendelőbe. Nem tudom mi a baja, de amikor ilyen pici volt az én lányom is folyton köhögött és olyan hangokat adott, mintha valami váladék lenne a torkán, doki megnézte és azt mondta, hogy nincs megfázva, csak nem tudnak ebben a korban olyan jól nyelni, nem fejlődött ki a torkuk, emiatt vannak ezek a hangok.
2020. ápr. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam erre, de a héten lett sokkal rosszabb. Ami nem azt jelenti, hogy nagyon rossz, hanem hogy eddig egyáltalán nem csinálta.
2020. ápr. 18. 22:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi most vagyunk kijövőben egy 4 hetes náthából. Köhöghet amiatt, hogy a váladék a torkara megy. Phisyomer baby orrspray és orrszivas. Ezen kívül salvus víz párologtatása. Nekünk ez hozta meg az áttörést. En már véres taknyot szívtam szegény orrából, de a spray meg a párologtatás sokat segített. Nyilván vidd el orvoshoz, ha köhög és nemhogy javulna, rosszabb, de ezekkel addig sem ártasz.
2020. ápr. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Update: azóta rajtunk is kezd kijönni, enyhe torokfájás, kevés fika, én ma köhögtem is egyet .. szóval tuti elkaptunk valamit, úgy hogy csak férjem jár el heti kétszer vásárolni autóval... király. :( szegény babám egyre többet köhög, de szerencsére még mindig jókedvű és nem lázas. hétfőn felhívom azért a dokit, hogy mi legyen vele, ajánljon valami gyógyit. Kipróbáljuk ezt a tengervizes cuccot, köszi!
2020. ápr. 19. 14:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze mindenképp hívd a dokit. Tapasztalatom szerint, ha nem lázas, nem fog foglalkozni vele a doki. De mindenképp tudjon róla, hogy mióta tart stb. Jobbulást. Mi is úgy lettünk betegek, hogy nem járunk sehova csak a ferjem dolgozni meg vásárolni. De ahol emberek vannak... a ferjem kb 3 napig volt beteg, en két hetig, a gyerek meg négy hetig.
2020. ápr. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!