Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Milyen gyógyszert adjak 1...

Milyen gyógyszert adjak 1 éves babámnak, ha megfázott? Több, mint 1 hete tart.

Figyelt kérdés
Folyik az orra, köhög, ma láza is volt, 38,1. Voltunk orvosnál, de akkor még nem volt láza, annyit mondott, hogy igyon sokat, és ha 38,5 fölé megy a láza, akkor vigyem vissza. Egyébként jó a kedve, néha kicsit nyűgös, de nem vészesen. A héten már orvos se lesz, szóval nem tudom elvinni, pedig már idegesít, hogy több, mint 1 hete tart. Nurofent adtam neki.
2020. márc. 10. 21:03
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Nem sok mindent lehet adni, én is nurofent szoktam, köhögésre sinupret (de lehet 1 évesnek azt se lehet), megfázásra baby luuf balzsam, orrdugulásra nasivin baby.
2020. márc. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Semmit. A láz kell, hogy gyógyuljon, a 38 semmi. H amagasabb is, akkor sem gond, míg jó a kedve. Igyon, sós spray az orrába és ennyi. Ha feljebb megy a láza, ültetsd egy kád langyos vízbe (nem hidegbe!!) vagy ültetsd le a langyos zuhany alá. A lázgörcstől sem kell parázni, ha van is, csak látványra félelmetes. Az egy hét-10 nap teljesen normális. Férjem orvos, sosem adtunk semmit sem a gyereknek.
2020. márc. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Semmit. Meggyógyul magàtòl. Erősödik az ilyentől az immunrendszere, feleslegesen ne terheld vegyszerekkel.
2020. márc. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Olyan melegnek érzem az egész fejét... Próbáltam hónaljban lázat mérni, de ott mindig keveset mutat, 36,2. Most nem merek elaludni, nehogy valami baja legyen a láztól.
2020. márc. 10. 22:39
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Ha súlyos lenne a baja, akkor nem lenne jókedvű. Aludj nyugodtan, a kisgyerekek szervezete nagyon erős!
2020. márc. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az előbb felsírt, alig tudtam megnyugtatni, a kezemben aludt csak vissza. Levettem a hálózsákot róla, most bodyba meg harisnyába alszik, és nurofent is kapott megint. Tűz forró az egész teste. Rettegek, hogy bármi baja lesz. A legrosszabb az egészben, hogy én is beteg vagyok, bár szerencsére én most nem vagyok lázas.
2020. márc. 11. 00:02
 7/10 anonim ***** válasza:

Vidd vissza az orvoshoz mert lazas vagy lazas volt. Ha egy baba beteg akkor nem eleg, hogy a laz majd meggyogyitja dolog. Latnia kell orvosnak, foleg hogy igy aggodsz.

Amikor ebren van probald itatni, nehogy kiszaradjon.

Ha nincs a sajat orvosotok akkor vidd az ugyeletes masik orvoshoz vagy a korhazi ugyeletre ott is megvizsgaljak, ellatjaj

2020. márc. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mindenképp elviszem holnap, csak ennek az éjszakának lenne már vége. Nem merek aludni sem.
2020. márc. 11. 00:50
 9/10 A kérdező kommentje:
Megint felsírt, aztán alszik tovább.
2020. márc. 11. 01:14
 10/10 anonim ***** válasza:

[link]

Nem lesz baja a láztól.

2020. márc. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!