Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Betegség utáni válogatás?

Betegség utáni válogatás?

Figyelt kérdés

Egyéves (12,5 hónapos) kislányomnak egy kisebb tüdőgyulladása van. Meg kapja az antibiotikumot, de már szinte teljesen jól van. Jókedvű, csibészkedik ahogy máskor.


Viszont eddig szuper evő volt, menmyiség, nyitottság terén is. Már kb 3 hónapja csak alváshoz és reggel szopizik.


Most viszont nem eszik, válogat, kezdetben ezt étvágytalansággal magyaráztam, most inkább azt látom, válogat pl párizsivel, szalámivel bármiből eszik, a DM gyümölcspüré lemegy, a főzelék nem stb.


Iszik eleget, de azt is csak a kedvenc kulacsból.


Tornázik az etetőszékben, dobálja a kutyának a falatokat, engem próbál etetni, mutogat mindenfelé.


Mivel magyarázzátok ezt? Meddig betegség és honnantól érdemes szigorúbbnak lenni?


Köszönöm.



2020. jan. 20. 13:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem fogadja el akkor hogy leszel vele szigorú megtömöd? Antibiotikum után az ember gyomra xar..felnőttként is, sima megfázás után fele annyit nem eszek mint előtte.Nyilván egy egy éves gyereket is megvisel a betegség.Ha éhes lesz eszik.Felesleges erőltetni.
2020. jan. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Szigorubbnak lenni? Ezt nem tudom, hogy érted, ha nem eszi meg, akkor nem eszi meg. Beletömöd? Az én lányom 1 évesen mindent megevett, olyan másfél éves korától meg semmit, állítólag sok gyereknél ez így történik.
2020. jan. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Adj neki probiutikumot.
2020. jan. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
*Probiotikum
2020. jan. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Úgy értem a szigorút, hogy nem ajanlok ennyi választékot. Meg ez a bohóckodás... úgy néz ki, mint aki szuperül szórakozik.
2020. jan. 20. 13:50
 6/8 A kérdező kommentje:
Én amúgy ettől kivagyok, hogy egy gyerek válogat, nem úgy, hogy mondjuk van 5 kaja, amit nem szeret és azt nem adom, hanem úgy, hogy semmi nem jó, amit épp kap, de eddig nem volt vele ilyen.
2020. jan. 20. 13:52
 7/8 A kérdező kommentje:
Pl fèlek hogy megszokja ezt a gyümipürét, nem tudom, nem jobb-e hagyni, hogy ha nem eszi meg a kaját, akkor oké, nem ette meg, mint mindenféle nasit kínálni helyette (most a gyümit értem nasinak), közben viszont nem akarom éhgyomorra tolni neki a gyógyszereket. De lehet hogy a gyógyszerből is elege van mert van, amelyiket kvázi tömni kell.
2020. jan. 20. 13:54
 8/8 anonim ***** válasza:
56%
Hát én nagyon örülnék ha megenné a gyümipürét, mert az nem nasi hanem gyümölcs. Vagy a szerencsések közé fogsz tartozni és továbbra is mindent megeszik majd, vagy nagy meglepetések érnek a közeljövöben, amikor csak a pufit, túró rudit, csokikát hajlandó megenni és azokra napokig is képes várni, ha csak értelmes kaját probálnál neki adni.
2020. jan. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!