Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » MMR oltás után 10 nappal láz?

MMR oltás után 10 nappal láz?

Figyelt kérdés
10 hónapos lányom 10 napja kapta az első mmr oltást, varilix oltással együtt. Igen, mondta az orvos, hogy lehet be fog lázasodni, de nem valószínű, ritka. Ma reggel popsiban volt 39,1 fokos láza, és nem nagyon akar lejjebb menni, nagyon aggódom. Ezen kívül csak étvágytalan, de minden rendben. Ügyeletet hívtam, hogy beviszem őt, de azt mondták csak ha már 3 napja nem múlik a láza, de olyan ideges vagyok, aggódom, először lázas a kislányom. A ti babátok hogy viselte ezt az oltást? Ha belázasodott mikor lett jobban? Enyhe hűtőfürdőt kapott és nurofen szirupot, fecskendővel itatom mert nem hajlandó inni. (és ha kérhetem normális hangnemben írjatok)
2019. dec. 24. 23:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akar nyelni, akkor valószínűleg torokgyulladás lesz, nem az oltások. Nincs gáz, nincs nagy baj, nyugi, az első gyereknél mi is mindig rohantunk az ügyeletre. Majd belejössz, az a természetes, hogy ez megvisel.

Lázát csak akkor csillapítsd ha megviseli, egyébként ne (hamarabb gyógyul, pár éve már az a szakmai álláspont, hogy az állandó lázcsillapítás sokkal megterhelőbb a szervezetnek).

Ásványi anyag pótlásra figyelj ha esetleg hány (a lányom mindig hány ha torokgyulladása van).

2019. dec. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Belázasodott utána 1 héttel kb., kapott nurofen szirupot, nem kell ennyire kétségbeesni, lesz még lázas. De miért nem 15 hónaposan kapta az mmr-t?
2019. dec. 25. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
39nél én nem szórakoznék a Nurofennel, adnék neki kúpot.
2019. dec. 25. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, Ausztriában járunk orvoshoz, itt 10 hónaposan adják az mmrt. Ma már végre jobban van, és 2es de igen kétségbeestem, tudom hogy lesz még beteg, de most volt először ennyire rosszul. Azért adom a szirupot, mert a kúptól rögtön kakil.
2019. dec. 25. 08:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, az mmr után 7-10 nappal jön a láz. A kisfiamnál nagyon hirtelen lett magas láz, aztán amilyen hirtelen jött, úgy ment is.
2019. dec. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!