Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha a szülő beteg, mehet a...

Matute kérdése:

Ha a szülő beteg, mehet a gyerek oviba?

Figyelt kérdés
Beteg vagyok, a gyerek egészségesnek tűnik, de persze ez változhat, lényeg az ha hétfőn sem lesz tünete ti elvinnétek oviba? Most kezdtük a beszokását az oviba és nem szeretném feleslegesen itthon tártani, nehogy megnehezítse a beszokását. Ti mit tennétek? Köszönöm előre is!
2019. szept. 7. 13:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy mehet.
2019. szept. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Aggódom egy kicsit, mert persze nem szeretném, ha beteg lenne és azt sem, ha másokat megbetegítene akaratlanul is. Sok rém történetet hallottam, hogy az ovikezdés után folyton betegek a gyerekek.
2019. szept. 7. 13:49
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az ovikezdés után a gyerekek nagyrésze szinte folyamatosan beteg. Nálunk is ez van. A nagynak ez lesz a második éve az oviban, a kicsit most kezdték a bölcsit. Amióta a nagy közösségbe jár, egy-két hetes szüneteket leszámítva mindig van egy kis nátha a családban. Igen, nyáron 40 fokban is orrokat szívtam. Rengeteg zöldséget, gyümölcsöt esznek, sokat vannak a szabadban (kertes házban lakunk), Béres csepp, C vitamin is megy, mégis ez van. A gyerekorvos szerint kb. iskolás korra lesz az, hogy lecsökken a felsőlégúti betegségek száma elfogadható szintre. De ez ultragáz amúgy, készülj fel a nonstop takonyra. :/
2019. szept. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát lelkileg felkészültem rá, arra nem, hogy én kezdem a sort :(, A gyerek pici korától kezdve kb 2 volt tényleg olyan beteg, hogy lázad és rosszul van. Amúgy nem látszik rajta ha beteg, nem csökken az évágya, nem fáradt, nem tusszög, csak megváltozik egy kicsit a hangja és sokkal többet iszik. Szóval most készülök, hogy ez megváltozik drasztikusan és non-stop beteg lesz bepótolva az eddigieket. Minden esetre akkor ha nincs semmi tünete, csak nekem akkor mehet oviba.
2019. szept. 7. 14:02
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Perszehogy mehet.


És persze beteg lesz többet, de máshogy nem tud kifejlődni az immunrendszere. Ez kb olyan mint a fogzáson aggódni, szar és fájdalmas, kinek jobban kinek kevésbé, de elkerülhetetlen :)


Jobbulást neked.

2019. szept. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :D
2019. szept. 7. 14:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!