Székletprobléma?

Figyelt kérdés

Kislányomnak elég régóta kb 3 hónapja heti 1x van széklete de alig tudja kinyomni olyan vastag hogy minidg el os dugítja a wc-t!,normális formált meg minden !

De elvinni orvoshoz nem merem félek vmi olyat csinálnának vele ami fájdalmas!!

Nem fáj nem görcsöl a pocakja ,rendesrn fejlödik!!

Ki ek volt ilyen problémája?

Nagyon köszönöm


2019. júl. 30. 20:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia, elég sok székletlazító dolog létezik, étel, ital, Laevolac szirup stb., amit lehet adni neki, mondjuk nem a végtelenségig például a szirupokat. Étkezése milyen? Eszik elég zöldséget, gyümölcsöt, rostos dolgokat, joghurt stb? Pl., ha sok cukros dolgot, édességet eszik, az is megfogja a hasát. Inni iszik eleget? Nyilván a sok cukros gyümölcslé is lehet gond. Az nagyon nem jó hozzáállás szerintem, hogy nem mered orvoshoz vinni. Borzasztó kellemetlen lehet a kislányodnak ez a dolog, gondolom fáj is neki, lehet, hogy már emiatt is visszatartja és ezért van csak egyszer egy héten széklete. Semmiképpen nem normális a dolog, szerintem konzultálj a gyerekorvossal vagy védőnővel erről, mert hosszútávon elég sok gondot okozhat. Hidd el tudom miről beszélek, 6 éves a fiam, még a mai napig is küzdünk ezzel, kb. másfél éves kora óta. Nekünk a Macrogol nevű szer vált be, székletlazító, szépen beállítja neki a dolgokat, de ez is vényköteles és nem lehet a végtelenségig adni neki. Esetleg még segíthet a szilvalekvár, kamilla tea, ilyen-olyan kúpok, de az okát kellene kideríteni, hogy miért van ez a helyzet. Bocs, ha össze-vissza írtam egy kicsit, csak siettem.
2019. júl. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi sokat segítettél ,teljesen érthető volt amit irtál!!
2019. júl. 31. 23:21
 3/3 anonim ***** válasza:
A Laevolac ot 2 naponta tananácsolta adni a védönö,átmenetileg orvosolhatja a helyzetet de ahogy az elöttemlévö is irta meg kell találni az okát.Kislányon 19 hós és mi is küdünk székletrekedési problémakkal,de mivel még nincs 2 éves ezért azt mondta a gyerekorvos hogy még nem küdheti el alergia vizsgálatra,tapasztaljam ki milyen ételektöl lehet,ami elég nehéz mivel mindent eszik a méz és a gomba kivételével.
2019. aug. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!