Mik azok a tiltólistás dolgok, amik forgalomban vannak, népszerűek de inkább ne vegyek a babámnak mert káros?
Én a fonott rácsvédőt raktam a járókába, így nem tud felkapaszkodni.
Inkább a mászásra próbálom motiválni a babám, hisz még csak 7,5 hónapos... Van ami tényleg káros ha korán csinálja (mert nem erősödnek az izmok eléggé amik kellenének).
Mindenen kapaszkodik, hogy felálljon (képes rá), úgyhogy érre figyelni kell, így mondjuk tényleg nem jó a járóka. Ott könnyebben megkapaszkodik, mert rajtam kívül nincs a szobában olyan, amivel fel tudna állni.
Én mondjuk pont figyeltem erre járóka dologra is :-) Nem az a lényeg, hogy ne legyen mibe megkapaszkodnia, hanem hogy ne legyen kicsi helyre bezárva. Nagy tér álljon rendelkezésre a baba számára, hogy másszon, másszon, másszon. Ha nincs elég hely, és ott van a jó kis rács, amibe kapaszkodni lehet (járóka vagy kiságy), az szinte vonzza a babát, hogy esetleg idő előtt felálljon és akkor esetleg nem mászik eleget, nem csinálja elég ideig a keresztezett mozgásokat.
A hordozóra (amelyik anatómiailag megfelelő) azért nem mondják, hogy káros, mert akkor a hordozó személy mozog, ez ringatózás, plusz ott van egy másik ember teste, plusz a hordozó szorosan öleli, és ez elég (és megfelelő) inger az idegrendszer érleléséhez.
Legalábbis ez az elmélet. Aztán hogy ez mennyire nyugszik tudományos alapokon, passz. Azt kötve hiszem, hogy legalább randomizált kísérletekkel alátámasztották volna.
#26 A járóka is pont olyan, mint az összes többi, hogy ha abban nő fel a gyerek, akkor káros.
De ha arra "használom", hogy legyen lehetőségem ebédelni, és mondjuk elpakolni a szobában, akkor nem káros.
Nagyon jókat írtak eddig a korai babakorra. Később, ha már megy a hozzátáplálás, akkor ugyan nem tilos, de nem ajánlott hozzáadott cukros ételt adni a babáknak 1, de inkább 2 éves korig. Ennek ellenére sokféle tejpép, gabonapép van (nagyon népszerű a Milupa pl) aminek szinte az első összetevője a cukor, vagy akár tartalmaz dextózt is. Ezeknek a csomagolásán az szerepel, hogy 4 vagy 6 hónapos kortól adható.
Még talán ami eszembe jutott, hogy anyatejes babának az első időszakban kimondottan ellenjavallt cumit, cumisüveget adni, mert cumizavart okozHAT. Én elrontottam, úgyhogy már nagyon szigorúan veszem, mert rengeteg energia volt túllépni a zavaron 2 cumisüveges etetés után.
A cipő téma lesz majd még érdekes, arról nem tudok nyilatkozni, nincs egyértelmű válasz a témában, hogy puhatalpút vagy keményet nem szabad adni a gyerekre, vagy legyen-e bokafogós, szupinàlt, stb. Nálunk mást mond a gyerekorvos, az ortopéd orvos, a védőnő, nyilván a gyártók mind a saját terméküket tartják megfelelőnek, úgyhogy én ebben a témában a saját eszemre hallgattam.
Talán még a járássegítő ilyen megosztó téma, én a köztes megoldást választottam, nem vettünk neki kimondottan erre való játékot, de ha tolja maga előtt a széket, dobozt állva (persze már a mászás után), akkor hagyom neki, de direkt nem gyakoroltatom. Ebben sem vagyok biztos, hogy ez a jó megoldás, nekem ez tűnt jónak.
Ha durván bele akarunk menni, akkor vannak, akik szerint csak természetes játékot szabad venni, ami nem műanyag, nem zenél stb és olyat, ami nyílt végű játék.
Ja és még hozzátáplálás kapcsán, ha teheted ne adj (gyakran) bolti céklát, répát, mert a gyökérzöldségek közül ezek szívják fel a legtöbb nitrátot a trágyából, amit egy pici baba picike szervezete nem tud lebontani még. Teljes kiőrlésű terméket 10kg alatt tilos, ezalól kivételek a direkt babáknak készült termékek, mert azok be vannak vizsgálva, hogy a benne lévő fuzárium mennyisége ne legyen veszélyes a pici szervezetüknek
Babykomp- egyáltalán nem ajánlott
Kenguru- helyette valami ergonomikus hordozó vagy kendő
A cumit nem értem miért írta valaki.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!