Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babaruhák, gyermekruhák » Első cipő tipegőnek, adhatok...

Első cipő tipegőnek, adhatok tippeket vagy mutatnátok bevált cipőket?

Figyelt kérdés

12 hós baba most kezd el járni, de parázok kicsit a cipőn, mert eddig mindet leszedte magáról…. :(

Ez az egyik dilemmám, milyet érdemes, linkelhettek is példának.


A másik a méret: mire egy zokni cipőt megrendeltem neki, vennem elő a hűvösebb idővel, e amint ha már kicsi lenne… Most azon is agyalok, mennyit hagyjak rá a talpán mért hosszra, mondjuk 1 cm, hogy tuti ne szorítsa?

Próbálom a méretet is belőni épp, meg a cipőt is.


U.i: Nálatok mikor hagyta abba a cipő leszedését? 🙈



szept. 14. 22:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
55%

Dd Step szandálja van idebentre, kintre pedig dd Step cipője.

Nekünk ez bevált, illetve voltunk ortopédusnál egyéb okok gyanánt, ott pont ez a szandál volt rajta és mondta hogy ez teljesen jó.

Én előtte kicsit gondban voltam, mert akkora kínálat van és baromi nehéz választani még magamnak is, nemhogy a gyerekemnek.


[link]


Geoxos cipője is volt, de ami geoxosból jó volt 22-es az a ddstepnél nagy volt, ott elég volt a 21-es méret is.

Plusz infó, ha elviszed cipőboltba, akkor ott ki lehet venni (legalábbis ezeknek biztos) a talpbetétet, amire rátudod állítani és megtudod nézni hogy jó e neki, ezeken pl vonallal jelölve van hogy meddig érjen neki, amíg jó.

Én pl netről nem rendelek lábbelit, szerintem ez az amit jó ha megpróbál az ember, főleg egy ilyen kicsinek. Mondjuk én magam is szeretem inkább megpróbálni előtte.

Az említett cipők: [link]


[link]


Nálunk nem volt gond azzal hogy ráadom. Az első alkalommal nagyon idegenkedett tőle. A második alkalommal is, de ott kb 5-10 percig rajta hagytuk, addig sírt szegényem, le is vetettem inkább. Viszont utána nem volt probléma, ahogy feladtam rá utána hordta is.

Viszont ez 14-15 hónapos korában volt, mivel akkor kezdett el úgy járni hogy nem fog semmit, hanem magától.

szept. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
54%

Nekünk is D.D.Step volt az első.

Széles nagyon a lábfeje a kisfiamnak, szóval szinte kizárásos alapon választottuk ezt, de tetszett is, és be is vált (már 2 éves, még mindig ezt a márkát vesszük neki főképp). Amikor kapaszkodva felállt és lépegetni kezdett a gyerkőc, akkor egy idő után vettem neki a cipőt, mert játszira már kellett, jött az ősz is. Feszesség miatt járt hozzánk konduktor, szóba jött vele, mondta, hogy szívesen megnézi az első cipőt, és az volt a véleménye, hogy jól választottunk.

szept. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
70%
Egyébként , hogy megbarátkozzon vele neki is adhatod hogy megtapogassa. Felhuzhatod előtte babára vagy plussre, esetleg magadra amíg belemegy a lábad. Mi ezeket is csináltuk. (1)
szept. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
70%

Bent az én gyerekem nem tűri a cipőt, de kint nem veszi le a lábáról.

Dd step szandál volt az első (nyáron indult el) és most őszre is dd step cipőt vettünk.


Személyes vásárlás híve vagyok, ha cipőről van szó, jobb próbálni.

szept. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
54%
Nekünk is D.D Step volt.
szept. 15. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
54%

Ddstep volt nekünk is. Bár most egy anyukacsoportban láttam a nyáron, hogy a Ddstep szandálokból többekbek kieresztett a ragasztó. Geox szintén változó minőségű.

Lassan már azt sem tudom mit vegyünk...

szept. 15. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
78%

Bent nem is kell semmi, kint meg kis esellyel fogja levenni,mert egyreszt erzi o is hogy hideg van, masreszt meg eltereli a figyelmet a sok kinti latnivalo.

Elvileg :D

szept. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
64%
Én legelsőnek liliputi cipőt vettem, mert épp meleg volt, az is teljesen jó volt. De most a kicsi valszeg télen indul majd el, neki egy bakancs kell majd, abból pedig inkább dd step vagy elefanten. Ezek a márkák nekünk beváltak, mert mindkét gyerekemnek óriási lába van, széles és magas a rüsztjük. De nekünk van pár nike meg skechers futócipőjük is, ezekből van az a kialakítás, ami követi a lábvonalukat és könnyű, hajlékony a talpa, de ezt meg kell nézni élőben, mert nem mindegyik jó. És tapasztalataim alapján egy cipőt átlagosan nagyon max 3 hónapig (egy évszakig) hordanak, azután kinövik. De jártunk úgy is, hogy 2 méretet nőtt egy hónap alatt, és az új cipőt összesen 2x vette fel. Emiatt én cipőt sose veszek előre, mindig akkor, amikor kell, még ha így el is esek sok akciótól.
szept. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobbat nem vennék, mert lötyögős, laza cipőben még gyakorlottaknak is nehéz menni.

Szóval olyat vennék ami pont a mérete. Mi nem nőttünk olyan gyorsan hogy egy szezont ne bírt volna ki egy cipő, egy év múlva meg nem lesz úgyse jó, szóval felesleges nagyobbat venni az elején.

szept. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a tippeket, szempontokat!


Eddig mindig lehúzta magáról, korábban a zoknit is a babakocsiban még tavasszal 22-23 fokban is, és a kezében eljátszik vele. Remélem kint tényleg nem fogja, mert mostmár indokolt neki ilyen hidegebb időben. :)

szept. 15. 11:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!