Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Hordozókendőt lehet készíteni...

Hordozókendőt lehet készíteni házilag?

Figyelt kérdés
2013. jún. 23. 00:20
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
42%
Az orvos melyik gyógyszert fogja neked felírni? Az ugyanolyan hatásfokú olcsóbbat vagy azt a drágábbat ami után jutalékot kap a gyógyszergyártótól? Hány olyan orvossal találkozhattál aki tényleg a betegért lenne és nem a saját zsebe motiválja? Ki és mikor vizsgálta be a hordozókendő hatásfokát illetve,hogy az tényleg jó lenne gyerekhordásra?!!!
2013. jún. 24. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
21%

"Magyarország felnőtt lakosságának közel 80%-a szenved derékfájdalomtól,": "Számos gerincelváltozás a serdülőkorban kezdödik":"A porckorongok víztartalma már viszonylag fiatal korban csökkenni" kezd" [link]


"nemzetközi statisztikák szerint az iparilag fejlett országokban a felnőtt lakosság mintegy 90 százaléka szenved életének egy periódusában nyak-, hát- vagy derékfájástól. A panaszok egy része hirtelen kezdődik (akut tünetek), máskor lappangva, fokozatosan jelentkeznek (krónikus), néha heveny szakaszba is átmehetnek."Oka legtöbbször ismeretlen. Legtöbbször 13-14 éves korban jelentkezik,

"lányoknál gyakrabban fordul elő, mint fiúknál. A gerincferdüléses családban a betegség kialakulásának veszélye fokozott".

"Már az óvodáskorban el kell kezdeni a helyes tartásra nevelést és a rendszeres mozgást, és különösen nagy figyelmet kell fordítani az iskoláskorúakra, minthogy a serdülőkorban a gerinc különösen érzékeny a káros hatásokra.""Vida Katalin okleveles gyógytornász vagyok".( a forrás)

Ellenvéleményeknek: MENNYI IDŐ ÉS MILYEN MÓDSZEREK SZÜKSÉGESEK A GERINCPROBLÉMA KIALAKULÁSÁHOZ???

2013. jún. 24. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Nevetséges vagy! :D A 13-14 éveseknek azért van gerincproblémájuk, mert A GÉP ELŐTT ÜLNEK egész nap :D vagy a suliban görnyednek. Vagy a 6-7 éveseknek annyi tankönyvet írnak fel, hogy 10 kilót cipelnek a hátukon!


A hordozókendőből nem kapnak részesedést az orvosok.


A hordozó kendő nem divat, és nem új, már baromi régóta jelen van a világban, és nem a fejlettekben kezdték el alkalmazni.


Lepontozhatsz akárhányszor akarsz! De egy olyan szakvéleményt sem írtál, amiben azt fejtik ki az orvosok, hogy a felsorolt gerincbántalmak a hordozókendőnek köszönhető!

Ha pedig nem hiszel a szemét orvosoknak, akkor az a te bajod, még jó, hogy vannak normális emberek.

2013. jún. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
29%

Kedves 13-as is! Még egyszer átmásolom a lényeget!"az óvodáskorban"

Szerinted az óvodáskor mikor van? Miért van ilyen korán gerincprobléma? Ugye a dedós kortól még elég hosszú az út a serdülőkorig?

2013. jún. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
47%

Még a saját magad által írtból sem tudsz idézni, nem hiszem el :D


"Már az óvodáskorban el kell kezdeni a helyes tartásra nevelést"


Nem ízt írja sok az óvodás aki gerincproblémákkal küzd, hanem, hogy akkor kell elkezdeni a helyes tartásra nevelés, hogy később ne legyen ezzel probléma.


Szerintem ne offoljuk már amúgy teli ezt a kérdést, biztos mindenki unja már, ha több hozzáfűzni valód van, írj privátot.

2013. jún. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
17%
15-ös:nem kívánok privátban levelezni sem veled sem mással. Elgondolkoztál azon: Miért kell óvodáskorban elkezdeni a helyes testtartást? Szerinted az óvodáskorú gyereknek mennyire hajlékonyak a csontozata ezáltal a gerince? Nagyon sok gyerek pont az óvodáskorban kerül közösségbe mert addig ha tehette otthon volt? Vajon a megjelölt statisztikai adatok az egyik:80°%-t míg a másik:90%-ot ír mint a gerincbetegek száma---akkor abba te szerinted beletartozik az óvodáskorú? Nem találod rövidnek az időt ahhoz,hogy a szinte 3 éves gyereket a helyes testtartásra kellene nevelni?
2013. jún. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
75%
Jajj utolsó, veled nem érdemes "vitázni", mert akkora butaságokat írsz... Ez már nekem is fáj!!!! :O Azért kell az óvódáskorban el kezdeni a helyes testtartásra nevelést, hogy megelőzzük a későbbi gerincproblémát és nem azért, mert már gerincbetegek a gyerekek... -.- És te is linkelted, hogy az iparilag fejlett országokban sok a gerincbeteg... Hát a hordózókendőt általában épp, hogy nem ezekben az országokban használják évszázadok óta és nem Magyarországon, ahol csak pár éve terjedt el...
2013. jún. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
42%

Dr. Gyarmati Andrea válaszol rovatból másoltam. Az interneten is lehetne jobban tájékozódni!!!!!

Kedves Doktornő, Öntől olyan sokszor lehet meggyőző választ kapni olyan kérdésekre, amelyek egyébként vérre menő vitákat keltenek. Most én is egy ilyenben kérem hasznos tanácsait. Ez pedig a babahordozó kendő vagy kenguru dilemmája. Én még csak most várom a babámat, próbálok tájékozódni, és ennek is, annak is van tábora, vannak ellenzői és rajongói. Nekem tetszik a kendő, hiszen évezredeken keresztül működhetett. De azt olvastam, vannak veszélyei is. Jobb a kenguru? És melyik? Rengeteg van a piacon. Kérem, segítsen tájékozódni.De térjünk vissza az eredeti kérdéshez: kendő vagy kenguru?


Szerintem az elején egyik sem, és ezzel csak olajat öntök a tűzre, de akkor is így gondolom, ha bármelyikre ráírta a gyártó/forgalmazó, hogy „ideális az első életnapoktól kezdve.

2013. jún. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
42%

Kisfiam 4 hónapos, korának megfelelően fejlődik. Szeretném, ha segítene a megfelelő hordozóeszköz kiválasztásában. A hordozókendőben (MeiTai vagy kendő) a háti gerincrész gömbölyödik, illetve a combja is alá van támasztva a babának hordozáskor (tehát csak térdtől lóg a lába), míg a kenguruban (BabyBjörn) a háta közel egyenes, és a lába már combközéptől vagy még fentebbtől lóg.

Rengetegmindent lehet olvasni erről az interneten, de ritkán olvasható szakember véleménye. Kérem, segítsen meghozni a helyes döntést gyermekem egészsége érdekében!

Köszönettel!Kisfiam 4 hónapos, korának megfelelően fejlődik. Szeretném, ha segítene a megfelelő hordozóeszköz kiválasztásában. A hordozókendőben (MeiTai vagy kendő) a háti gerincrész gömbölyödik, illetve a combja is alá van támasztva a babának hordozáskor (tehát csak térdtől lóg a lába), míg a kenguruban (BabyBjörn) a háta közel egyenes, és a lába már combközéptől vagy még fentebbtől lóg.

Rengetegmindent lehet olvasni erről az interneten, de ritkán olvasható szakember véleménye. Kérem, segítsen meghozni a helyes döntést gyermekem egészsége érdekében!

Köszönettel!


gyermekgondozás, babahordozó | Az Orvos válaszol - Dr. Farkas Judit 2012 ;17(májusi) InforMed

2012-05-11 07:45:08 | Farkas, J.| Gyermekgondozás, babahordozó

Share on iwiw Share on facebook Share on twitter More Sharing Services

4 hónapos csecsemőnek sokkal célszerűbbnek tartom a kengurut, mint a kendőt, mert ebben a korban a már mozgékony kicsinek nagyobb stabilitást, ugyanakkor nagyobb mozgásteret is enged. Azzal is kell számolni, hogy nyár jön, meleg lesz, kevésbé izzadnak össze.

A fiatal anyukát nagyon okosnak,előrelátónak tartom!!!

2013. jún. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
42%
17-es: a fejletlenebbnek számító Indiában használatos hordozókendő a saját kultúrájában miért okoz kevesebb gerincbeteg embert mint a attól jóval fejlettebb államokban?
2013. jún. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!