Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Kengurúban való hordozás...

Kengurúban való hordozás régen miért nem okozott semmi gondot most meg úgy tiltják mintha rögötn életveszélyben lenne a baba?

Figyelt kérdés

Értem én amit ellene felhoznak és el is hiszem. De eszembe jut hogy akkor régen amikor csak az volt még miért nem okozott semmi gondot? Ha annyira káros lenne most rengeteg csipő problémákkal kűzdő felnött rohangálna az tucákon, de ez egyáltalán nem jellemző.... Engem Anyukám több mint másfél évig hordozott benne napi szinten miután tudtam tartani a fejem, mivel a 3.-on laktunk és nem akart lépcsőzni a babakocsival. Mindig azt mondja akkor nagyon népszerű dolog volt szinte mindenki igy hordozta a babáját, mégsem látok több száz csipő problémás most már felnöttet ennek következtében. Természetesen nem fogom kockáztatni a gyerekemnél a dolgot, csak elgondolkoztam rajta hogy ez is nem csak egy lejárató kampány? (tudom orvosk is mondják, de mint tudjuk jó pénzért közülük sok azt is mondanak amit kérnek tőlük.) Nem lehet hogy mondjuk a kendősök kezdték hogy ennek csináljanak reklámot????

Tudom hogy sok minden máshogy van és pl az étkezésben való dolgokat abszolút megértem mert másak már az összetevő stb, de a babák anatómiailag ugyanolyanok mint 20-30 éve.


2013. jún. 8. 18:27
 1/8 anonim ***** válasza:
23%

A két lányomat iszonyat sokat cipeltem kenguruba és semmi bajuk nem lett tőle. A fiamnak pedig épp most készülök venni.

Egyébként meg a baba a pocakban is eléggé meg van görbülve, sőt... tehát ez amolyan kitaláció, hogy ártana a gerincnek.

2013. jún. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
a gerincnek árt hanem a csipőnek, mivel igy nincs meg a "béka póz" a lábuknak. Elvileg azok a modern kenguruk (mai pei a neve ha jól tudom) azért jó mert ott nagyobb részen van megtámasztva alulról igy meg van az a póz amiben természetesen van a lába.
2013. jún. 8. 18:34
 3/8 A kérdező kommentje:
Bocsi az elejéről lemaradt a NEM szó. tehát elvileg nem a gerincnek árt....
2013. jún. 8. 18:35
 4/8 anonim ***** válasza:
60%
Én '91-ben születtem, velem is rengeteget kenguruzott anyukám. Sajnos én vagyok az ellenpélda, gyakorlatilag kiskorom óta vannak csípő/gerinc problémáim (az ágyéki szakaszon), amit egyértelműen a kenguru okozott :( Pont az alátámasztással van a gond, hogy nincs elég széles csípőterpesz, gyakorlatilag lóg benne a baba az ágyéki szakaszra terhelve minden súlyt... Annyi anatómiailag egészséges hordozó van manapság (nem csak a kendő, ott a mei-tai, ssc stb), amik rendes alátámasztást adnak, nem szabadna kengurukat árulni...
2013. jún. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
kedevs utolsó ez szomorú hogy te vagy a kivétel, de valószinüleg te vagy az az 1 a kismillióból..... Ettől még nem fognak betiltani semmit. Persze biztos van akinek ártott de könnyen lehet hogy alapból enyhe csipő problémával születtél és azon rontott. Akinek meg semmi csipő problémája nincs azoknak nem is ront rajta valószinüleg avgy kicsi rá az esély. De persze ne ezen múljon igy az emeber inkább megveszi azt amire azt mondják hogy jó. Bár nem lehet tudni hogy 20 év mulva nem találják ki hogy az meg más miatt nem jó....
2013. jún. 8. 19:48
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

Sajnos rengeteg embernek, a népesség nagy százalékának vannak gerinc- és csípőbajai, persze kívülről nem mindig látszik. Nyilván nem a kenguru okoz mindent, de mivel nincsenek utánkövetése, hosszútávú vizsgálatok, röntgen felvételekkel, nem lehet tudni, hogy mekkora hatással volt a kenguru népszerűsége ezekre az ártalmakra, mennyire épültek eleve"rossz" alapra a későbbi életvitelbeli hátrányos tényezők, illetve a tudomány ebben is nagyon sokat változott.

Ma alapvető, hogy a baba csjpőfejlődésének az a legjobb, ha a vombcsonta a csípővápát középen mélyíti, ehhez pedig magasan felhúzott térdek és enyhe terpesz kell. Ez nem beláthatatlan dolog, így van, ezzel nem is nagyon vitatkozik senki. A vita általában onnan indul, hogy a kenugruban való hordozás, ami ezt a testhelyzetet nem biztosítja, mennyire hátráltatja ezt a fejlődést. Van aki szerint egészséges babát nem lehet betegre hordozni(csakhát egyrészt honnan tudom, hogy minden oké- e a babával, nem látok bele, egy csak dolog később derül ki), van aki szerint a legkisebb esélyt sem szabadna megadni az egészséges fejlődés el"romlásának". Magyarul ha már egyszer hordozom a gyerekem, akkor úgy teszem, hogy a lehető leginkább támogassam eközben is a csípőfejlődését. Pont, amit te írsz a kockáztatásról:). Nem hiszek semmiféle összeesküvés elméletben, a pár gyártón kívül senkinek sem érdeke, hogy kendőben hordozzunk, és ha megnézed, ki költ többet reklámra, nem a kendő- és egyéb hordozókat gyártókat fogod a sor elején találni... Mellesleg pont a kendőszerű hordozó az, ami tul. képpen lehet egy terítő is, csatok és mindenféle nélkül, nem úgy a kenguruk.

Érdekes még, hogy a tradicionálisan kendőszerű eszközben hordozó népeknél a csípőficamos megbetegedések aránya elhanyagolható, míg a kengurubéli testtartáshoz hasonlóan lekötözött/lógó lábakkal hordozóknál számottevő.

2013. jún. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%

Egyetértek a 6-os hozzászólóval.

Én sem tudok utánkövetéses vizsgálatokról, és attól hogy a baba nincs életveszélyben, még nem jelenti azt, hogy nem tesz rosszat egy kenguru. Lógnak benne a lábai a csípő fejlődése szempontjából nem optimális helyzetben.

Azzal meg nem értek egyet, hogy nincs sok csípőproblémás ember. 50 felett majdnem mindenkinek csípőproblémái vannak (de 50 alatt is nagyon gyakori). Ugyebár a porckopás a korral jár, de ha pl. a vápa kicsit meredekebb állású (ami lehet attól, hogy csecsemőkorban nem fordítottak rá kellő figyelmet) az igenis hajlamosít a porckopásra, mivel egy anatómiailag kedvezőtlenebb helyzetű csípő esetén nem oda esik a terhelés ahova kellene. Hosszútávon el lehet képzelni, hogy ez mit okoz. Persze ha valakinek 40-50 évesen csípőprotézis kell, akkor a kutya nem fogja azt mondani, hogy ez a kengurutól van.

(egy gyógytornász)

Mindenesetre nem tesz jót a fejlődő csípőnek, ezért célszerűbb optimálisabb hordozóeszközt választani.

2013. jún. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy lesz ártalmas utóhatása,de a babát nézd:mennyiben jobb neki egy kb 10 centis részen "ülni"-ugye ennyi van a lába közt a kenguruban,vagy rérdtöl-térdig alátámasztva ülni?ez olyan mint ha egy csőre tennél egy vékony párnát,és arra ülnél"mintha lovagolnál",vagy egy székre tennéd ugyanazt a párnát és terpeszben ráülnél.Neked melyik lenne a jobb?Gondolj bele,a kenguruban a kisfiuk szinte a heréiken ülnek,és azt nyomják.

A csatos hordozó,mondjuk a manduca 30e Ft ba lerül,mig egy márkás kenguru mondjuk a Baby Björn pedig 35ezer.tehát nem is az ár a szempont olyankor mikor valaki egy drága de nem tul egészséges kengurut megvesz.

2013. jún. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!