Ha egy mózeskosár elvileg 9 kilót bír, akkor vajon tényleg csak annyit?
Mérnökként szemlélve egy gyermekeknek készült (minőségi) terméken biztosan van annyi biztonsági tényező, hogy nagyobb terhelést is kibírjon. Viszont a 12 kg már 1,3-szoros súly, valamint használat közben kopik is a termék, így nem biztos, hogy az eredeti teherbírását tudja hozni. Illetve minél többször terheled túl, annál hamarabb megy tönkre.
Szóval ha egyszer muszáj, valószínűleg nem lesz gond, de ne, mint megoldásként rendezkedj be erre.
Nekem is az a meglátásom, hogy ezeknél a cuccoknál biztonsági okokból jóval alacsonyabbra lövik be a felső korlátot, mint a valós teherbírás. Ezért 10-12 kilós gyereket bele lehet még tenni, bizonyos szempontok mérlegelésével. Ha a mózes a földön van, pláne. Ha a vázon van, akkor az azzal való csatlakozását terhelheti esetleg a kelleténél jobban, ha ficánkolna benne a gyerek. Ha a tömege egyenletesen oszlik el és nem mozog, akkor ettől nem kell tartani, hiszen az ugyanide csatlakoztatható sportrész legalább 15 kilót bír.
Viszont egy 10-12 kilós gyerek, hacsak szerencsétlen nem túlsúlyos már csecsemőkorában, hosszra több lesz már, mint a kosár hossza.
Tehát amit mérlegelni kéne az az, hogy milyen céllal tennéd bele és hogyan van rögzítve a kosár.
- a kosár a vázon vagy a földön van
- ha a vázon van, akkor egy helyben áll vagy tolnád
- mozog-e benne a gyerek? Itt azt is szem előtt kell tartani, hogy nagyobb gyereknek nem elég mély a kosár és kifordulhat belőle.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!