Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rendszeres gyerekvédelmi segély?

Rendszeres gyerekvédelmi segély?

Figyelt kérdés
Hol és miért lehet igényelni? 5 hós a baba, párom minimálbért kap én meg csak gyes és csp. Így is megadhatják? Kb mennyi pénz és mennyi időre szól?
2010. júl. 8. 13:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Mennyi az egy főre jutó? Nálunk 33.230 Ft, 5-en vagyunk, így nekünk jár. Gyerekenként 5.800 forint, egy évben kétszer kapjuk, július és november elején. Kell kérned egy formanyomtatványt az önkormányzatnál, csatolni mellé a keresetigazolást, igazolást a családi pótlékról és a gyes-ről. Évente bírálják felül, hogy ismét jár-e.
2010. júl. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Akkor ez csak egy évben 2 szer jár gyerekekként 5000 ft körüli összeg?
2010. júl. 8. 13:28
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát, szerintem ez is több, mint a semmi!

Van olyan óvoda, bölcsőde, iskola ahol ezzel az igazolással a gyermek ingyen étkezhet! Erről is tudnak felvilágosítást adni.

2010. júl. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Jaj, bocs, ez amit beírtam, gyermekvédelmi kedvezmény. Igen, ez kétszer van. Mellette még arra vagyok jogosult, hogy az óvodásom ingyen étkezik.
2010. júl. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Persze, hogy több mint a semmi. Eléggé kétségbe vagyok esve.

Amúgy vannak még más segélyek is a gyermek megsegítésére vagy csak ez az 1 fajta?

2010. júl. 8. 13:36
 6/20 anonim ***** válasza:
0%
minek szülsz gyereket, ha utánna segélyért kuncsorogsz??????
2010. júl. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem nem azért szült hogy kuncsorogjon.De ha valami igényelhető miért ne használja ki,elég baj hogy ilyenen kell gondolkodni egy anyának.Tanácsot adni nem tudok nekünk nem jár semmi.(szerencsére)
2010. júl. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
54%
Első vagyok, van még lakásfenntartási támogatás is. Havonta adják, szintén formanyomtatványt kell kitölteni hozzá. Az összege változó. Én nagyon más segélyt nem tudok...
2010. júl. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha bemész önkormányzat/ városháza szociális osztályára és elmondod a problémát, ott biztos segítenek! :)

[link]

A kereső ezt dobta ki először. Tehát a jöv. határ 35.625 ft/fő.

Azt viszont nem tudom, hogy a jövedelembe beleszámolják -e a csp-t ?

De tényleg menj be az önk.-hoz, ott mindent kötelesek elmondani neked és segítséget nyújtani!

Remélem hamar kilábaltok ebből!!!

2010. júl. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Én is! Azért szültem gyereket, mert a páromnak 300e ft fizetése volt évek óta, nekem 150 e. Csak a szerződésemmel(megbízási, amire nem jár gyed) volt a baj, így gyed helyett gyest kaptam csak. A párom meg sajna elkerült egy másik helyre ahol 61 eret keres. De van egy külföldi munka kilátóban,csak meg kell várni amíg elindul.
2010. júl. 8. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!