Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 napos babám szopi közben...

8 napos babám szopi közben szürcsög, meg lenne fázva? Ma kézi orrszívóval kicsit kiszívtam és jött ki valami átlátszó dolog. Anyatej lenne vagy mi ez? Büfizni nem nagyon szokott.

Figyelt kérdés

Megpróbáljuk a porszívós orrszívót? Vagy mit csináljak vele?? Léci segítsetek, nagyon elvagyok keseredve.

Egyébként jól alszik meg sokat eszik, nyugodt baba csak úgy bánt mikor hallom szürcsögni, néha prüszköl is. Nem szeretném hogy komolyabb baja legyen.


2008. nov. 12. 14:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Elvileg a baba szopizás közben az orrán veszi a levegőt, de ha szürcsög, meg tüsszent is, akkor nyilván meg van fázva.

Nem hinném, hogy anyatej lenne az orrába és igen ki kellene akkor próbálni a porszívóst, vagy sterimár orrspray-t használhatsz a kézi előtt. A büfizést pedig meg kellene próbálni kicsit tovább esetleg a válladon tartani.

Ha nem akarsz egyből az orvoshoz menni egy csomó homeopátiás szerből választhatsz , általában használnak.

Arsenicum Album 15ch: kevés , vizes váladéknál

Hydrastis 5ch: sárgás-fehér váladék esetén.

Oscillococcinum- influenzás tünetekre

Általában 15 napos kortól adhatóak, de ha váltanál ki, mindenképpen kérdezd meg a patikust.

2008. nov. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És ha szopi közbe nem szürcsög csak azonkivül néha? Akkor se lehet hogy csak anyatej?
2008. nov. 12. 15:20
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nálunk ugyanez volt, a gyerekorvos a következőket mondta: amíg ilyen picik a babák, meg van vastagodva az orrnyálkahártyájuk, ezért tüsszögnek annyit. A kórházban is ezt mondták, ahol a 2-3 napos babám sokat prüszkölt, én meg rohantam a csecsemősökhöz. Itthon csomó szopinál előfordult ez a szörcsögés és volt, hogy az orrán folyt ki az anyatej. erről meg azt olvastam, hogy ez nagyon gyakori és jó, mert az anyatej védi az orrnyálkahártyát. Sajnos már nem találom, hol olvastam. A mi gyerekorvosunk azt mondta, hogy ha meg van fázva, tele van az orra a picinek, ne használjuk egyelőre az orrszívót (porszívósat), hanem egy pumpásat / ballonosat. Vettünk is aztán ilyet a patikában, de ha az anyatej átmossa a nóziját, nem is kell használni. ha legközelebb találkozol a gyerekorvossal, mutasd meg neki a babád, s ő megmondja, meg van -e fázva.

3 hetes kisbaba anyukája

2008. nov. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!