Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha ekcémás, akkor ehet bármily...

Ha ekcémás, akkor ehet bármilyen tejterméket?

Figyelt kérdés
Egy éves babámról kiderült, hogy enyhén ekcémás. De a bőrgyógyász nem említette, hogy változtatni kéne az étrendjén, szóba sem került. Nem végzett allergia vizsgálatot sem, csak ránézett a kiütésekre. De sokaktól hallom, hogy ilyenkor nem ajánlott neki bizonyos ételek fogyasztása. Tejet azt csak később tervezem bevezetni. De mást sem kaphat? Sajtot, túrót, joghurtot, stb? Köszi a segítséget!
2010. júl. 7. 15:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ekcémás vagyok, mióta az eszemet tudom. Ez nem allergia, bár bizonyos dolgok, pl. eper, mosószerek, stb. felerősíthetik. Az ekcéma száraz, piros, hámló bőrfelület, nem kiütés(!), nem jellemző, hogy pöttyökből áll. A gyerekorvosok mindenre azt mondják, hogy ekcéma, mert nem értenek hozzá. Szerintem vidd el a gyerkőcöt egy bőrgyógyász szakorvoshoz, ő majd megmondja, hogy mi az.
2010. júl. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok, bocs, most látom csak, hogy bőrgyógyász mondta ezt. Akkor is azt javaslom, hogy vidd el egy másikhoz is, esetleg allergológushoz.
2010. júl. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Gyermek bőrgyógyász szakorvosnál voltunk!! Ő mondta, hogy ekcéma... a gyerekorvos hónapokig nem tartotta fontosnak szakemberhez küldeni. Ezek apró, grízes pöttyök.... kidudorodások. Lehet valami allergia. De nem vizsgálták meg jobban. Keressek privat bőrdokit?
2010. júl. 7. 15:55
 4/11 anonim ***** válasza:

Énis,férjemis ekcémások vagyunk.

A nagyobbik (27hós) fiam is az. Endogén/örökletes ekcémás, így se a kajának,se a mosószernek semmi köze hozzá.

2010. júl. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok...

csak gyógyszertári fürdetőkrémet használj fürdéskor, sokat segít.

nekünk van itthon kencénk is, hogy csúnyább napokon használjuk.

2010. júl. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
mi is ekcémásak vagyunk és nekem a gyerekbőrdoki kifejezetten mondta, hogy kerüljük a tejtermékeket :S. Úgy látszik ebben sincs általános nézőpont.
2010. júl. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Első és második vagyok, továbbra is azt mondom, hogy szerintem nem ekcéma, mert az nem pöttyökből áll, hanem olyan, mint mikor a bőrt kifújja a szél, piros és nagyon száraz. Viszket is nagyon, és ha a gyerek vakarja, még rosszabb lesz. Ezért folyton kenni kell zsíros krémmel és ha súlyos, szteroidos kenőccsel, pl Elocom, Hydrocortison.
2010. júl. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az ekcéma nagyon ritkán alakul ki a fogyasztott étel miatt, ez csak egy hülye tévhit, hogy a tejtől stb. Sokkal nagyobb az esély a mosópor, fürdetőszerek, állatszőr miatti kialakulásnak, nyugodtan adhatsz neki tejtermékeket. Az én kisfiam is ekcémás lett (babaszappantól), bőrgyógyász van a rokonságban is, hidd el, a dokid is tudja, hogy mit látott. Nem kell allergia vizsgálat, azt meg bizonyos kor alatt úgy tudom nem is csinálnak. Rosszat az orvos se akar, ha nem ehetne valamit, azt úgyis mondta volna.
2010. júl. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az én álláspontom az, hogy figyeld a gyermeked bőrét!

HA úgy látod, hogy bizonyos ételtől jön ki, akkor ne add neki 2 hétig. Próbáld újra, ha ismét kijön akkor az okozza.


Első/másodiknak: ez bizony ekcéma. Atópiás dermatitis. Az én fiamnak is ez van. Grízes tapintású a bőre, amikor még nem piros és száraz. Ha kenem zsíros krémmel, akkor helyreáll, ha nem ,akkor oylan lesz, amilyet írtál, piros száraz foltok, mintha a szél kifújta volna.


Egyébként a mi dokink első alkalommal kérdezte, hogy eszem-e sok tejterméket (anyatejes a babám), ha igen, akkor egyek kevesebbet, mert a LEGTÖBB gyereknek emiatt van ekcémája, vagyis tejfehérje allergia miatt.

Második alkalommal ismét rákérdeztem, akkor már azt mondta, hogy legtöbbször ki sem derül, hogy mi okozza, de általában NEM a tejtermék. No ezek után legyek okos...


Én a helyedben mindenképp hagyagolnám a tejtermékeket 2 hétig, ha javul, akkor lehet egyenként próbálkozni.


Egyébként az ekcéma egy fajta allergia. Valóban örökölhető, de akkor maga az allergia az öröklött dolog és ha nem találkozik a szervezet az allergénnel, akkor csak lappang maga a hajlam. Sajnos, ha anya/apa allergiás BÁRMIRE, akkor 50% esély van, hogy a gyerek is az lesz. Ennek egyik megjelenési formája az ekcéma. Ne hanyagold el, mert később aszthmás, szénanáthás lehet a babád.


Milyen krémmel kened?

2010. júl. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mindenképp keresek majd másik szakembert is, de az még idő. Nem szeretnék addig sem rontani a helyzeten. Patikai fürdetőt és testápolót használunk amúgy.
2010. júl. 7. 18:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!